ПОЗИЦІЯ ЄСПУ ЩОДО СКАСУВАННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ ЧИНОВНИКІВ ЧАСІВ ЯНУКОВИЧА | ЄСПУ

ПОЗИЦІЯ ЄСПУ ЩОДО СКАСУВАННЯ САНКЦІЙ ПРОТИ ЧИНОВНИКІВ ЧАСІВ ЯНУКОВИЧА

На жаль, за два роки після Майдану ми отримали цілком очікуваний результат: жодні злочини режиму Януковича не розслідуються, винні не притягуються до відповідальності. І навіть більше. Саме за потуранням нинішньої влади колишні чиновники позбуваються тиску з боку міжнародної спільноти.

Вважаємо, що саме так можна оцінити скасування санкцій проти відомих казнокрадів Миколи та Олексія Азарових, Сергія Арбузова, Сергія Клюєва та Едуарда Ставицького.

Попри гучні обіцянки, нова влада так і не спромоглась надати бодай хоч якісь документи, що підтверджують численні крадіжки та порушення попередників. За таких обставин у європейського суду не залишилось жодних підстав для визнання санкцій законними.

Тобто, на сьогодні відсутній будь-який юридичний супровід справ проти державних злочинців з боку України. Тож подальші події легко прогнозуються. Останнє рішення суду ЄС відкриває можливість для Януковича та його оточення остаточно легалізуватись на міжнародній арені та захистити свої статки. А також відкриває їм для двері для повернення в українську політику.

Що ж до широко проанонсованих колись позовів до Росії щодо відшкодування збитків завданих анексією Криму та війною, то за даних обставин вони взагалі перетворюються на фікцію.

Щоб виправити ситуацію влада має зробити три принципові речі.

По-перше, налагодити якісне юридичне супроводження та сприяння розслідуванню та судовому розгляду злочинців часів Януковича.

По-друге, надати нової, вищої якості в розслідуванні вбивць Небесної сотні.

І головне, – мають бути покарані ті високопосадовці, які «спускали на гальмах» справи проти чиновників-злочинців.