ВІДБУЛОСЯ ПОПЕРЕДНЄ СЛУХАННЯ СПРАВИ ЩОДО НАДАННЯ СТАТУСУ УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ ПОСМЕРТНО БІЙЦЮ ДУК ПС | ЄСПУ

ВІДБУЛОСЯ ПОПЕРЕДНЄ СЛУХАННЯ СПРАВИ ЩОДО НАДАННЯ СТАТУСУ УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ ПОСМЕРТНО БІЙЦЮ ДУК ПС

Сьогодні, 1 березня, у Міськрайонному суді міста Хмельницький відбулося попереднє судове засідання щодо надання статусу учасника бойових дій загиблому бійцю ДУК ПС Володимиру Величку. Суддя розглянув питання присутності сторін, заявлені вимоги і ухвалив рішення щодо проведення наступного засідання, по суті, 22 березня.

Інтереси родини загиблого захищав керівник юридичної служби ЄСПУ, правозахисник Олексій Гармаш.

Юрист повідомив, що на засіданні з’ясувалося: держава в особі Державної служби в справах ветеранів війни – учасників АТО не виявила бажання бути присутньою на розгляді, у зв’язку з чим заявила клопотання про розгляд даного питання, про встановлення факту участі в бойових діях і загибелі Володимира Величка, без їхньої участі. Таке саме клопотання подав Антитерористичний центр при СБУ – бути присутніми не мають можливості й заявляють про проведення засідання по суті без їхньої участі.

«Ми виразили свою згоду проводити це засідання без представників держави», – сказав Олексій Гармаш.

Юрист додав, що суддя визнав оформлення документів правильним, жодних зауважень щодо даного судового документа не надійшло.

На засіданні також був присутній представник обласної організації «Правого сектору», журналісти місцевих ЗМІ.

Довідка:

Володимир Величко (1971-2014) був досвідченим військовим, це була його не перша війна. Також  брав участь у Революції гідності, з початком війни на Сході пішов воювати у складі Добровольчого Українського Корпусу. Загинув 12 серпня 2014 року – автобус із бійцями ДУК ПС потрапив у засідку на блок-посту під Донецьком  і був розстріляний сепаратистами. У Володимира залишилось четверо синів.