Заява ЄСПУ: Персоналізація відповідальності є черговою спробою ввести українське суспільство в оману | ЄСПУ

Заява ЄСПУ: Персоналізація відповідальності є черговою спробою ввести українське суспільство в оману

Сьогодні Верховна Рада 289 голосами «За» ухвалила постанову щодо звільнення Віктора Шокіна з посади Генерального прокурора.

ЄСПУ підтримує будь-які дії, спрямовані на реформування правоохоронної системи. Ми вважаємо ганебним той факт, що за два роки після злочинів проти українського народу, які вчинила влада Януковича на Майдані, ніхто не був покараний.

Проте ми хочемо наголосити, що персоналізація відповідальності виключно на особі Віктора Шокіна є черговою спробою ввести українське суспільство в оману. Дуже дивно було сьогодні чути виступи деяких народних депутатів, які в черговий раз спробували перекласти спільну відповідальність всієї влади на одну особу. Ми вважаємо, що політичну відповідальність за неякісну роботу Генеральної прокуратури несуть всі ті фракції, які голосували за призначення генпрокурора.

Ми вважаємо, що лише повне перезавантаження влади в цілому може надати Україні шанс на зміни. По-іншому не буде, оскільки те, що відбувається зараз в парламенті – це спроба відстрочити неминуче – підйом народного гніву, який змете всіх.

Відкриті конкурси на суспільно значущі посади, можливість громадськості впливати на кадрові призначення та звільнення, персональна відповідальність чиновників