«Зараз сьома хвиля мобілізації не потрібна» - військовий експерт Василь Медведюк | ЄСПУ

«Зараз сьома хвиля мобілізації не потрібна» – військовий експерт Василь Медведюк

Речник Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов повідомив, що сьомої хвилі мобілізації військовослужбовців може не бути. Відповідне рішення Генеральний штаб ухвалить після завершення військових навчань «Весняний грім-2016». Нагадуємо, що 29 березня набрав чинності указ президента України Петра Порошенка про звільнення в запас військовослужбовців, призваних під час четвертої хвилі часткової мобілізації.

За останніх три місяці до лав ЗСУ надійшло близько 18 тисяч військовослужбовців-контрактників.

«Зараз сьома хвиля мобілізації не потрібна. Такої кількості військовослужбовців достатньо, щоб тримати оборону. Якщо не буде наступу, то я не бачу необхідності оголошувати мобілізацію. Скоріш за все, цього ніхто не буде робити. А от якщо буде наступ, то мобілізовуватимуть по необхідності. Багато хто зі звільнених у запас сам повернеться в лави Збройних сил, я в цьому переконаний», – прокоментував полковник запасу Василь Медведюк, колишній комбат 93-ї бригади.

Раніше президент України Петро Порошенко заявляв, що не ухвалив рішення про направлення до Верховної Ради законопроекту про оголошення чергової хвилі мобілізації.

Керівник Генштабу Віктор Муженко зазначав, що необхідність у черговій хвилі мобілізації залежатиме від кількості військових, яких приймуть на військову службу за контрактом.