Юридична служба ЄСПУ підготувала справу по зниклому безвісти добровольцю | ЄСПУ

Юридична служба ЄСПУ підготувала справу по зниклому безвісти добровольцю

Юридична служба ЄСПУ розробила справу щодо надання статусу учасника бойових дій бійцю ДУК ПС Михайлу Волощуку. Він  був на місці трагедії 12 серпня 2014 року, коли автобус із бійцями ДУК ПС потрапив у засідку на блок-посту під Донецьком  і був розстріляний сепаратистами. Остаточної інформації про долю Михайла його дружина не отримала: тіло передане не було, у списках полонених прізвище Волощука також не фігурує. Отже, Михайло Волощук на даний момент є зниклим безвісти.

Відповідно до закону Про статус ветеранів війни й учасника АТО ті, хто зникли безвісти в бойових діях, теж мають право на статус учасника бойових дій. Керівник юридичної служби ЄСПУ Олексій Гармаш підготував пакет документів для подачі в суд заяви за фактом зникнення безвісти в бойових діях Михайла Волощука. Наявні свідчення, що він служив у батальйонах «Дніпро 1» і ДУК ПС. Правозахисник стверджує, що нотаріально завірені покази свідків дають достатню документальну базу для того, щоб цей процес, як і решта інших, завершився успішно. Отже, процес щодо передостанньої особи у епізоді 12 серпня 2014 року підготований.

Олексій Гармаш розповів, що більшість судів щодо цього трагічного випадку вже відбулися. Дуже важливо, наголосив він, що посвідчення родинам загиблих героїв надають законним шляхом, через рішення Міжвідомчої комісії при Державній службі у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Наступним етапом, після родин загиблих та зниклих безвісти вояків, буде виборювання прав добровольців, які героїчно захищали і далі захищають батьківщину.