Триває робота над відновленням справедливості щодо загиблих героїв-добровольців | ЄСПУ

Триває робота над відновленням справедливості щодо загиблих героїв-добровольців

Юридична служба ЄСПУ розпочала роботу над справою останнього героя-воїна в епізоді 12 серпня 2014 року, коли автобус із бійцями ДУК ПС потрапив у засідку на блок-посту під Донецьком  і був розстріляний сепаратистами. Анатолій Зозуля загинув у тій трагедії.  

До останнього Анатолій не був зазначений у списках жертв, що проходили за тим епізодом. Так сталося через те, що він не мав родичів, 15 років тому розлучився із дружиною, яка виховує їхню доньку. Керівник юридичної служби ЄСПУ Олексій Гармаш прийняв рішення розшукати доньку загиблого перед тим, як подавати документи для надання Зозулі статусу учасника бойових дій та увічнення пам’яті добровольця. Разом із побратимами загиблого правозахисник відвідав його рідне місто, Звенигородку на Черкащині, де вони поспілкувалися з друзями героя та запустили пошук інформації про родину. У цьому йому допоміг друг Зозулі по роботі Ігор Різніченко, який поховав свого товариша на родовому кладовищі своїх батьків, а також — заступник мера Звенигородки Михайло Золотько.

Хоча подати заяву про участь Анатолія Зозулі у бойових діях може будь-хто, та пошуки доньки загиблого необхідні для захисту її інтересів. Адже вона може мати певні пільги як член родини загиблого учасника бойових дій.

Ще одна справа, у якій триває провадження, – щодо Леоніда Смолинського, бійця ДУК ПС. Його вдова Таміла Співак звернулася до лідера ЄСПУ Валентина Манька з проханням допомогти у позитивному вирішенні справи. Раніше вона зверталася із заявою на статус до Хмельницького міжрайонного міського суду. Однак суд протизаконно відмовив їй у встановленні фактів участі й загибелі в бойових діях в зоні АТО її чоловіка. За участі юридичної служби ЄСПУ справу було відправлено на повторний розгляд. Днями відбулося попереднє слухання у цій справі. Керівник юрслужби Олексій Гармаш висловлює переконання, що на наступному засіданні суд ухвалить позитивне рішення з приводу визнання Леоніда Співака учасником бойових дій, а його дружину — членом родини учасника бойових дій.

Також юридична служба ЄСПУ не залишає методичну працю над відновленням справедливості щодо інших загиблих героїв-добровольців.