Заява ЄСПУ: Провальний референдум у Нідерландах — наслідок некомпетентності сьогоднішньої влади | ЄСПУ

Заява ЄСПУ: Провальний референдум у Нідерландах — наслідок некомпетентності сьогоднішньої влади

Стали відомі результати референдуму в Нідерландах і вони є провальними для України. Це поставило великий знак питання на перспективах Євроінтеграції України.

Ми маємо усвідомлювати, що така ситуація є свідченням некомпетентності сьогоднішньої влади. Два роки після перемоги Революції гідності представники нової влади піклувались в першу чергу про власні статки, а не про зміни в країні. Як наслідок – Україна отримала вкрай негативний імідж «неспроможної держави». Держави, не здатної побороти корупцію, забезпечити економічну й політичну стабільність та дотримання прав людини. Замість системних реформ маємо лише невдалу їх імітацію.

Відтак, у Європі Україну сприймають як країну, що тільки випрошує під реформи гроші, які потім зникають у невідомому напрямку.

Наслідком такої політики є те, що українське керівництво знов і знов з протягнутою рукою просить у європейців нові транші. Але такий стан речей не зможе продовжуватись довго. Ми вже отримали кілька принизливих відмов, коли світові держави жорстко відповіли: спочатку ви покажете результати реформ і свідчення стабілізації ситуації в країні, а потім отримаєте кредити.

Тож маємо два варіанти розвитку подій: або Україна знайде в собі сили на зміну підходів, на проведення реформ, або Захід остаточно поставить хрест на будь-якій підтримці Україні. Якщо світ відвернеться від нас, це спонукатиме РФ до продовження агресії. Україна буде приречена на черговий раунд загострення і надзвичайно довгої та кривавої боротьби з зовнішнім агресором.

Отож вибір простий – або перший сценарій, або другий. Проте маємо розуміти, що лише суттєве оновлення еліти та потужний громадський контроль над діями влади зможуть забезпечити зміни в країні та реальні реформи.