Заява Валентина Манька з приводу заборони Меджлісу | ЄСПУ

Заява Валентина Манька з приводу заборони Меджлісу

У анексованому Криму розглядають справу про заборону Меджлісу і визнання його екстремістською організацією. Найближчими днями має відбутися засідання суду. Сотні кримських татар приходять під будівлю суду протестувати. Так, як вони протестували проти приходу на їхню землю російських загарбників.

Головна мета, з якою створювався Меджліс, — це домагатися відновлення прав кримськотатарського народу, які були загублені, злочинно припинені радянським режимом, і домагатися реалізації права на самовизначення кримськотатарського народу на своїй батьківщині, в Криму, в складі України. Таке формулювання є однією з ключових причин, чому цей орган не влаштовує окупаційну владу. Будь-яка згадка про Україну — неначе кістка в горлі країні-окупанту. Будь-який незалежний орган — потенційно небезпечний для її хиткої влади на анексованому півострові.

Я закликаю нашу владу  підтримати кримськотатарський народ як переслідуваний країною-агресором. Рішуче наголошую: українська влада не має права забувати про права тієї частини населення, яка опинилася на тимчасово окупованих територіях. Кримські татари неодноразово показували свою проукраїнську позицію, тож Україна має заявити, у свою чергу, про підтримку своїх громадян.

Держава має не лише на міжнародному рівні голосно засудити протизаконність позбавлення кримськотатарського населення представницького органу. Україна має встати на захист прав людини, які постійно порушуються в анексованому Криму, і це — лише один із епізодів.

Я вчергове нагадую: Україні треба розробити та затвердити державну стратегію звільнення Криму від російської окупації. На проміжний період, тобто до моменту звільнення півострова з-під окупації, держава має впровадити програму допомоги громадянам України, яких  переслідує окупаційна влада.