Щодо пільгового розмитнення авто для учасників АТО | ЄСПУ

Щодо пільгового розмитнення авто для учасників АТО

Часто учасники АТО питають, чи правда, що їм дозволили завозити автомобілі з-за кордону за зниженими цінами? Чи відповідає ця інформація дійсності?
Повідомляємо, що у переліку пільг для учасників бойових дій, визначених у ст. 12 Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відсутня можливість розмитнення автомобілів за зниженими ставками. Нині бійці сплачують податки за ввезення машини в Україну на тому ж рівні, що й пересічні українці.

Ажіотаж навколо цього питання зумовлений обговоренням законодавчих ініціатив та спробами влади піти назустріч учасникам АТО, намагаючись зробити купівлю авто із-за кордону для цієї категорії громадян доступнішою. Хотіла влада піти на зустріч, та передумала.

У парламенті подаються щодо цього питання законопроекти, та їх так і не ухвалюють. Отже, на сьогодні в чинному законодавстві не передбачено можливості платежів для учасників АТО при розмитненні автомобіля за зниженими ставками. Депутатські ініціативи залишаються поки що на рівні законопроектів.

Потрібно ще почекати, можливо, в недалекому майбутньому новообраний парламент затвердить цю пільгу для захисників України.