ЄСПУ ТРИМАЄ НА КОНТРОЛІ СИТУАЦІЮ З СІМ’ЄЮ ЗАГИБЛОГО БІЙЦЯ

0

Єдиний Союз Патріотів України тримає на контролі ситуацію з сім’єю загиблого бійця Меружа Мірошниченко. Нагадаємо, що вдову та двох дітей Меружа намагаються виселити з квартири, яку загиблий придбав за кредитні кошти. При тому, що молодшому сину нещодавно виповнилося лише 11 місяців і народився він вже після загибелі батька.
Кредит, що Меруж брав ще за часів миру на придбання житла у банку Аваль, сьогодні став причиною серйозних проблем. Безумовно можна сказати, що банк, як то кажуть, у «своєму праві». І це буде правдою. Але правдою формальною та нелюдською. Адже навряд чи позичальник розраховував на подібні виверти долі: Майдан, війна та героїчна загибель під час виконання бойового завдання. Враховуючи всі обставини, керівники установи-кредитора мали б поставитися уважніше до проблем конкретної сім’ї.
Отже, що маємо на сьогодні. Банк «Аваль» таки пішов на перемовини. Нажаль тільки після того, як пересвідчився що сім’я загиблого не полишена напризволяще побратимами та громадою.
Як пояснює Павло Єсауленко, адвокат сім’ї загиблого, в деяких питаннях банк готовий іти на поступки: «Вони готові пробачити частину боргу в тому випадку, якщо позичальник вирішить внести якусь суму одразу. Наразі ми зробили паузу у переговорах щоб вирішити, яку саме суму сім’я спроможна погасити. З цією пропозицією будемо виходити на банк і продовжувати обговорення.
Питання щодо виселення призупинено, оскільки це рішення оскаржено і банк про це повідомлено. До того ж, це рішення ухвалювалось з порушеннями чинного законодавства. Тож, до кінця січня маємо визначитися з сумою погашення».
Звісно, що вдова загиблого, Таїсія, не може зібрати протягом обмеженого часу значну суму. Тим більше, що перебуває у декретній відпустці після народження молодшого сина – Спартака.
Найвірогіднішим варіантом може стати отримання визначеної законом матеріальної допомоги як сім’ї загиблого. Вона складає близько 600 тисяч гривень. В цьому випадку вся сума одразу перейде банку. Чи буде це справедливо? Сумнівно. Але, принаймні, дозволить вирішити питання з житлом для сім’ї.
Проблема в тому, що державні органи і досі не поспішають з оформленням статусу учасника бойових дій щодо Меружа. Незважаючи навіть на рішення суду, що однозначно зобов’язує державу надати йому цей статус.
Саме тому, Таїсія звертається до керівництва країни: «Я дуже прошу допомогти нашій родині. Нам потрібно отримати хоча б ту грошову компенсацію, на яку ми й так маємо право за законом, як родина загиблого. Мій чоловік захищав цю країну і загинув. Я хочу, щоб його діти любили Україну».
Розуміючи, що очікувати на позитивне вирішення питання найближчим часом навряд чи варто, Єдиний Союз Патріотів України вирішив оголосити збір коштів для родини загиблого бійця. Найближчим часом ми повідомимо, банківські реквізити родини Меружа.

Напишіть відгук