ВИЩА РАДА ЮСТИЦІЇ ВИРІШИЛА НЕ ЗВІЛЬНЯТИ СУДДЮ СВІТЛАНУ ЗАХАРЧУК, ЯКА ПРИЙМАЛА ПРОТИПРАВНІ РІШЕННЯ ПРОТИ АКТИВІСТІВ МАЙДАНУ В СІЧНІ 2014 РОКУ

0

На жаль, за майже два роки, які минули після перемоги Майдану, переважна кількість суддів, які приймали протиправні рішення проти майданівців, і досі залишаються на своїх посадах.

Сьогодні Вища рада юстиції своїм рішенням вирішила не звільняти суддю Подільського районного суду Києва Світлану Захарчук, яка приймала протиправні рішення проти активістів Майдану в січні 2014-го року.

Мусимо констатувати, що таке рішення є не виключенням, а радше правилом.

В країні склалась вкрай порочна ситуація, коли перебування суддів, які приймали протиправні рішення, на своїх посадах, підтримується діючою влади. Такі судді уникають покарання, всіма правдами й неправдами за ними зберігаються посади.

Оскільки ці судді вчиняли протиправні дії, отож вони опинились «на гачку» у діючої влади, а відповідно, ухвалюватимуть рішення, потрібні владі. Ситуація вкрай вигідна владі, проте погана для громадян, бо стимулює суддів і далі орієнтуватись на «політичну доцільність», мало рахуючись із нормами закону.

За таких умов мало дивного в тому, що опитування громадської думки фіксують найнижчий рівень довіри громадян до судів.

Принципова позиція ЄСПУ пролягає в наступному:

Порочна практика коли судді, які увалювали незаконні рішення, і далі лишаються на своїх посадах, має бути припинена.

✔ Судді, які приймали політично вмотивовані протиправні рішення, мають бути звільненні з займаних посад.

✔ В країні має відбутися радикальна, а не косметична, судова реформа, яка очистить суддівський апарат від злочинців в мантіях.

Саме такі кроки повернуть довіру нації до судової гілки влади.

Напишіть відгук