В ДНІПРОПЕТРОВСЬКУ ЗНЕСЛИ ПАМ’ЯТНИК ПЕТРОВСЬКОМУ. УЧАСНИКИ ПІД ЗАГРОЗОЮ КРИМІНАЛЬНОГО ПЕРЕСЛІДУВАННЯ

0

Хоча закони про декомунізацію набули чинності вже майже рік тому, проте вони й досі не виконані в повному обсязі. Подекуди реалізація вимог законів про декомунізацію набуває абсурдних обрисів.

Як відомо, 29 січня у Дніпропетровську громадські активісти знесли пам’ятник одному із організаторів Голодомору Григорію Петровському. Хоча знесений пам’ятник Петровському не є об’єктом культурної спадщини, проте МВС відкриває кримінальну справу по факту його знесення.

Тобто ситуація виглядає наступним чином:

  1. Місцева влада, попри свою задекларовану, в тому числі під час виборчої кампанії, «патріотичність», не поспішає виконувати вимоги закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні», хоча це є її не тільки правом, але й прямим обов’язком.
  2. Дніпропетровські патріоти самостійно вирішили знести пам’ятник одному із катів українського народу, тобто виконати вимоги закону.
  3. МВС, із дивовижною оперативністю, відкриває кримінальне провадження. Кримінальна справа відкривається через руйнування об’єктів культурної спадщини, хоча в Міністерстві культури стверджують, що знесений пам’ятник не є об’єктом культурної спадщини. Як запевняють у Міністерстві культури, знесеного пам’ятника немає в ані в реєстрі пам’яток національного, ані в реєстрі пам’яток місцевого значення.

В цій ситуації МВС мало б забезпечувати реалізацію законів України та займатися своїми прямими обов’язками, а не займатися самодіяльністю й не визначати на власний розсуд які пам’ятки належать до історичної спадщини.

Проте найбільше питань до Дніпропетровської міської ради і Дніпропетровського міського голови, оскільки міський голова обраний від однієї з «патріотичних партій», а в міській раді «демократичні та патріотичні» сили мають половину від складу Ради. Тобто, начебто існують усі умови для реалізації законів України, й пам’ятник Петровському, як і інші пам’ятники комуністичним злочинцям, мали б бути демонтуванні рішеннями міської ради. Проте, як і за злочинної влади Януковича, громадськість змушена скидати пам’ятники самотужки, наражуючись на кримінальні переслідування.

Така позиція є більш ніж дивною. Хоча насправді все може бути набагато  простіше – цілком можливо, що в Дніпропетровській міській раді вже існує «ширка» між псевдопатріотами та Опоблоком. Саме через це й в Дніпропетровську і відбувається саботаж реалізації законів про декомунізацію.

Напишіть відгук