Про пільги щодо вступу до ВУЗів для учасників бойових дій та їхніх дітей

0

Наближається вступна кампанія. Нас у першу чергу цікавить питання справедливих пільг для учасників бойових дій та їхніх дітей. Нагадуємо, що звільнені з військової служби в цьому році, можуть вступати до вищих навчальних закладів за результатами іспитів у вузі, а не за результатами ЗНО. Право на позаконкурсний вступ мають діти учасників бойових дій, які загинули під час проходження служби або зникли безвісти.

З іншими пільгами виникають проблеми.

Так, Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки учасників бойових дій та їхніх дітей, дітей, один із батьків яких загинув у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів або під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщені особи, для здобуття професійно-технічної та вищої освіти» передбачає надання пільг.

Державна цільова підтримка дітям учасників АТО для здобуття вищої освіти надається (до 23 років) у вигляді повної або часткової оплати навчання за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів; пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти; соціальної стипендії; безоплатного забезпечення підручниками; безоплатного доступу до мережі Інтернет, систем баз даних у державних та комунальних навчальних закладах; безоплатного проживання в гуртожитку.

“Створюються закони, щоб ніби-то надати пільги учасникам АТО та їхнім дітям, але не створюється механізмів реалізації цих законів. І все залишається там, де й було. Або, якщо створюється механізм, то він настільки складний, що діти, а йдеться насамперед про дітей учасників АТО, не в змозі без допомоги юристів розібратися в цьому. Виникає правомірне запитання: “То що за користь із таких законів?” Наш КМУ знову займається “окозамилюванням” і знову дає примарні надії та невиконані обіцянки”,  – коментує юрист, активіст  ЄСПУ Тетяна Підченко.

 

Справа в тому, що порядок та умови надання державної цільової підтримки для здобуття вищої освіти зазначеним категоріям громадян визначаються Кабінетом Міністрів України. Він мав розробити та затвердити державну цільову програму підтримки для виконання цього Закону. Але цю вимогу Кабінетом Міністрів України досі не виконано.

Таким чином, держава, створюючи нібито справедливу систему  правових норм, що регулюють правовідносини у сфері цільової підтримки здобуття вищої освіти дітьми учасників АТО, не забезпечує створення ефективного механізму реалізації цих норм.

 

Якщо такий  порядок таки буде прийнятий, юридична служба ЄСПУ надасть роз’яснення щодо необхідних для отримання пільги документів.

Напишіть відгук