Роковини аварії на Чорнобильській АЕС

0

Сьогодні — 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС. 1986 року сталася трагедія, що позначилася на житті тисяч людей. Тоталітарний СРСР намагався приховати аварію. Якби це вдалося — жертв було б іще більше через згубний вплив радіації на здоров’я людей.

ЄСПУ висловлює співчуття всім, хто в різний спосіб постраждав від тієї трагедії. Ті, хто були вимушено виселені з власних домівок, уражені радіацією, мають тяжкі захворювання внаслідок радіаційного забруднення.

Радянська влада, через недбальство та приховування дійсного стану речей, допустила цю аварію. ЄСПУ нагадує, що буває, коли влада стає необмеженою і може чинити свої злочини без пильної уваги з боку громадськості.

Ця трагедія має нам нагадати, що все, що діється в країні, повинно відбуватися відкрито. Невдалий проект ЧАЕС не був розкритикований і станція не було закрита до вибуху через глобальну секретність у СРСР. Кожен, хто насмілився б про це говорити, був би негайно ув’язнений як провокатор.

Те саме повторилося і після самого вибуху. Тисячі людей, в тому числі дітей, вийшли на вулиці на першотравневу демонстрацію. Влада подбала не про те, аби убезпечити громадян, а про те, щоб чутки про аварію поширювалися якнайменше.

ЄСПУ закликає українців: не забувати уроків минулого і не допустити подібного в майбутньому! Все у країні має відбуватися прозоро, а влада повинна перебувати під постійним контролем громадськості.

Напишіть відгук