Заява ЄСПУ: вибори на Донбасі можливі виключно після перемоги над окупантами

0

Після завершення візиту Вікторії Нуланд до Києва почали з’являтися різні витоки інформації про деталі її переговорів, зокрема про те, що Києву поставлена умова ухвалити закони про вибори на окупованих територіях вже в травні, а самі вибори провести не пізніше серпня.

Єдиний союз патріотів України вважає ці «пропозиції» в принципі неприйнятними, а форму, в якій вони нам надійшли, дуже схожою на шантаж. Ми розуміємо, що в США, Франції та Німеччині наближаються вибори, і тому їх правлячі кола прагнуть за будь-яку ціну «вирішити питання України», проте для нас поступатися власним суверенітетом задля внутрішньополітичних інтересів інших країн є неприпустимим.

Позиція ЄСПУ незмінна: мир на Донбасі можна встановити виключно шляхом перемоги над окупантами.

«Мінський процес» вичерпав себе, і це є очевидним для всіх. Ми отримали перемир’я, яке, на жаль, не використали повною мірою для підвищення обороноздатності країни. Проте і далі чіплятися за угоди, які в принципі не діють, є недалекоглядно та небезпечно.

Єдиний союз патріотів України пропонує українській владі звернути увагу на наших природних та ситуативних союзників в боротьбі проти Росії, а саме – країни так званого «Міжмор’я» (Польща, країни Балтії, Румунія) та Грузії з Туреччиною. Всі вони задля свої власної безпеки будуть зацікавлені підтримати не тільки словами Україну, якщо звісно ми звернемося до них з відповідними пропозиціями та спробуємо вибудувати стратегічну співпрацю.

Ми вважаємо, що спільно з цими країнами цілком реально укласти відповідний пакт, який буде захищати всіх учасників від імперіалістичних зазіхань Росії.

Ми також звертаємо увагу влади на те, що підтримка як Мінських угод в цілому, так і окремих положень, зокрема – щодо надання особливого статусу, надання амністії тощо, серед українського народу дуже низька, і впроваджувати непопулярні заходи можна лише при повній впевненості в успіху.

Також ми хочемо закцентувати увагу на тому, що американська сторона начебто попереджає, що в разі якщо Київ не виконає ці умови, які озвучила пані Нуланд, – можлива серйозна ескалація конфлікту з боку окупантів, з метою примусити Київ виконати ці умови.

До цих попереджень, ми вважаємо, ставитись треба серйозно. На свята на нас чекає роковини трагічних подій в Одесі, і попри велике християнське свято, можна очікувати від «православного руського міра» кривавих провокацій. Увага всієї країни сконцентрована на самій Одесі, проте не можна виключати, що загострення може відбутися будь-де, в тому числі – і на лінії розмежування.

Ми закликаємо всі патріотичні сили та владу бути пильними в ці дні та координувати свої зусилля щодо припинення будь-яких антиукраїнських провокацій.

Разом переможемо!

Діаграма за результатами дослідження Центру Разумкова щодо ставлення громадян до ситуації на Донбасі, проведеного з 25 по 30 березня 2016 року.

Напишіть відгук