23 травня — День героїв

0

ЄСПУ вітає захисників України із Днем героїв! Доземний уклін усім, хто боронили і зараз захищають нашу землю від ворога.

75 років тому відзначати цей день постановив Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця. Було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя «кращі сини України XX століття»: Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

У ХХІ столітті цей день також відзначений гіркими звитягами: 23 травня 2014 року відбувся перший бій добровольчого батальйону “Донбас” із російськими загарбниками у Карлівці на Донеччині. Взвод добровольців потрапив у засідку і, попри велику перевагу у силах ворога, наніс йому серйозні втрати. “Донбасівці” втратили п’ятьох героїв і змушені були відступити.

Також у ці дні, рано-вранці 22 травня 2014-го, було розстріляно бійців 51-ї бригади. Це були перші великі втрати — 17 бійців загинули. Це був початок, далі втрати значно зросли.

ЄСПУ приносить співчуття рідним і друзям полеглих героїв. Ми вбачаємо своїм боргом робити все можливе для захисту прав родин загиблих бійців.

У цей день давайте згадаємо всіх, хто в різні часи боронив нашу землю від московського загарбника, і в першу чергу — героїв цієї війни. Наші міста і села рясніють пам’ятними знаками на честь загиблих. Та не менш важливо — не забувати про тих, хто вижив, але отримав поранення. Так, 22 травня в Києві відбулися змагання з кроссфіту між учасниками війни на сході України, які в результаті бойових дій були важко травмовані і втратили кінцівки. Подивіться на силу духу цих людей. Вони потребують нашої підтримки і ЄСПУ також долучився до цієї важливої справи, працюючи над створенням Реабілітаційного центру. Ми вважаємо реабілітацію бійців однією з першочергових задач. Адже наша повага до воїнів повинна втілюватися в конкретних справах.

Разом переможемо! Героям слава!

Напишіть відгук