Міжнародні дослідники підтвердили: літак MH17 збили з російського “Бука”

0

Група розслідувачів із Нідерландів Bellingcat за сукупністю відмінних рис установки ЗРК “Бук”, з якої було збито малайзійський літак рейсу MH17, змогла простежити і підтвердити, що вона належить 53-й зенітно-ракетній бригаді ВС РФ і не була захоплена в української військової частини на сході України. Те, що ми і так знали, наразі підтверджено документально: літак із безневинними людьми збили терористи, озброєні російськими господарями.

ЄСПУ наголошує, що українська влада не повинна залишити без уваги цей прецедент, аби змусити світ визнати вину Росії у воєнних злочинах. Не можна далі ховатися за слабкими дипломатичними виправданнями, заплющуючи очі на те, хто є справжнім розпалювачем кривавої бійні на Сході України.

Отже, 17 і 18 липня 2014 року на сході України була знята на фото і відео самохідна вогнева установка “Бук” під номером 332 російської 53-ї зенітно-ракетної бригади, що базується в районі міста Курськ. На одному з відео цей “Бук” рухається в напрямку центру району, звідки, за оцінкою Ради з безпеки Нідерландів, була запущена ракета, що збила MH17, – йдеться в дослідженні Bellingcat. – Поєднання семи відмінних рис є унікальним набором характеристик і може вважатися достатнім для однозначної ідентифікації”, – стверджують дослідники.

Нагадаємо, що раніше Рада безпеки ООН не змогла ухвалити проект резолюції зі створення Міжнародного трибуналу для розслідування збиття Боїнга, що слідував рейсом MH17, оскільки Росія, яка є постійним членом РБ ООН, висловилася проти і на документ було накладене вето. Вже одне це є доказом, хто є справжнім винуватцем у цій трагедії, та російські воєнні злочинці відмовляються визнати свою вину.

Трагедія MH17 є нагадуванням світу, що ця війна є загрозою для Європи та світу також. Тому не можна допустити, аби Росія змогла облудними методами добитися законного права диктувати свою волю на сході України. Це країна-агресор, винна у тисячах смертей мирних жителів, і 298 загиблих пасажирів МН17 — серед них. Це є ще одним аргументом, чому ця країна не може брати участі в обговоренні подальшої долі Донбасу, адже це все одно, що кривавого вбивцю запитувати про подальшу долю його жертви.

ЄСПУ наполягає, що українська влада і представники МЗС зокрема на найвищому рівні мають твердо дотримувалися позиції: Росія є країною-агресором у війні на Донбасі, тому будь-які перемовини за її участі можливі тільки у вигляді її остаточної капітуляції.

Напишіть відгук