Необхідне розслідування щодо високопосадовців за звинуваченнями у підкупах

0

Сьогодні з’явився ще один доказ того, що внаслідок Революції Гідності не відбулося очищення влади від наслідків правління Януковича. Зокрема, при владі і посадах лишилося багато тих, хто мав безпосередній стосунок до афер та корупції тих часів.

В опублікованих сьогодні документах, які начебто є «чорною бухгалтерією» Партії Регіонів за 2012 рік, неодноразово згадується прізвище Охендовського Михайла Володимировича, що повністю співпадає з прізвищем та ініціалами нинішнього голови ЦВК. Ніхто, окрім слідства, не може гарантовано стверджувати про те, що нинішній голова ЦВК та особа, що за цими документами отримала гроші, є тією самою людиною, проте варто зазначити, що ще раніше в загальному доступі з’являлося багато інформації про розкішне життя нинішнього голови ЦВК, зокрема – про його палаци та елітну нерухомість.

Єдиний союз патріотів України не є слідчим органом чи судом, проте враховуючи суспільну значущість оприлюдненої інформації та важливість посади голови ЦВК, вважає за необхідне заявити:

  1. Суспільство має в найкоротший термін отримати докази або спростування оприлюдненої інформації;
  2. На період проведення слідчих дій Охендовський Михайло Володимирович має бути відсторонений від виконання обов’язків Голови Центральної виборчої комісії. Найкращий варіант – добровільне складання повноважень.

ЄСПУ наголошує також на важливості повного відкриття отриманих документів і проведення відкритого розслідування щодо їх достовірності. У разі підтвердження того, що документи є справжніми, необхідне детальне розслідування кожного випадку незаконної передачі грошей посадовцям. Не можна спустити це на гальмах, обмежившись лише медійною бульбашкою. Звинувачення в підкупі, які містяться у цих паперах, є серйозними і щонайменше – непоєднуваними з посадами, які досі обіймають їх фігуранти.

У разі ж, якщо документи є фальшивими, має бути розслідувана мета цього скандалу. Не можна припускати знецінювання інформації.

Напишіть відгук