Про пільги учасникам бойових дій при продовженні лікування у санаторно-курортних закладах

0

ЗМІ з посиланням на прес-службу поширили новину, що Президент підписав Закон України № 1079 – VIII “Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо супроводження військовослужбовців при продовженні лікування у санаторно-курортних закладах”.

У повідомленні йдеться про те, що новий Закон уточнює порядок реалізації військовослужбовцями права на продовження їх лікування у санаторно- курортних закладах, куди їм надається безоплатна путівка після стаціонарного лікування в госпіталях.

Закон також надає право на отримання путівки на безоплатній основі без права на лікування особам, які супроводжують військовослужбовця, направленого до санаторно-курортного закладу для продовження лікування після лікування в госпіталі.

Поки що на сайті Верховної Ради Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» викладено у попередній редакції, без внесення нових поправок. Там зазначена найсвіжіша правка до статті 11 в редакції Закону № 739-VIII від 03.11.2015. У ній ідеться про те, що:

“Військовослужбовці, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, особи, звільнені з військової служби, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах, в обов’язковому порядку повинні пройти безоплатну психологічну, медико-психологічну реабілітацію у відповідних центрах з відшкодуванням вартості проїзду до цих центрів і назад. Порядок проведення реабілітації та відшкодування вартості проїзду встановлюються Кабінетом Міністрів України”.

Раніше, на брифінгу 15 квітня, Міноборони повідомляло, що: “На даний момент лікування і реабілітацію в госпіталях Міністерства оборони і цивільних лікарнях проходять 116 військовослужбовців Збройних сил України, поранених під час терористичної операції на сході країни. 47 військовослужбовців проходять реабілітацію в санаторно-курортних установах. Всього з початку 2016 року реабілітаційне лікування пройшли близько 150 учасників АТО”.

“Це мізерна цифра у країні, де є 6 тисяч військових, постраждалих від війни! Вона свідчить про те, що всі механізми так побудовані, аби людина насправді не могла отримати допомогу, яка належить їй за законом. Із цієї ситуації є два виходи. Перший — добиватися своїх прав. Звертатися до юристів-волонтерів за допомогою, зокрема, юридична служба ЄСПУ надає необхідні консультації. І по-друге — будувати альтернативні реабілітаційні заклади. ЄСПУ зараз працює над цим. Адже без повноцінної реабілітації лікування не є ефективним”, – розповіла активістка ЄСПУ, волонтер, юрист Тетяна Підченко.

Нагадуємо, що лідер ЄСПУ Валентин Манько раніше звернувся до громадськості з проханням допомогти в облаштуванні реабілітаційного центра:

“Знайшли і придбали деяке обладнання, майже на 350 тис. дол., запросили західних фахівців, які на практиці протягом кількох місяців будуть навчати наших лікарів. Але цього замало. По-перше потрібно приміщення, по-друге більше обладнання, по-третє оплата кращих фахівців.Тому закликаю всіх мобілізуватися і приєднатися до цього благородного проекту”, – ішлося у зверненні.

Напишіть відгук