У столичних маршрутках не хочуть безплатно возити учасників бойових дій

0

За законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається, зокрема, така пільга, як безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту. Та насправді активісти Єдиного союзу патріотів України неодноразово були свідками порушення перевізниками в м. Києві вимог закону, коли водії самовільно встановлювали обмеження для учасників бойових дій, зокрема – відмовляють у безоплатному проїзді на підставі, що вичерпали ліміт «два пільгових місця на маршрут» тощо. Часто подібну інформацію про обмеження розміщують у салоні маршрутки. Таке обмеження є незаконним, адже про це не йдеться у жодному документі.

Сьогодні активісти ЄСПУ показово зафіксували такий випадок на київському маршруті №720 перевізника ЧП “А.Т.Н.”. Водій відмовив двом офіцерам у безплатному проїзді, мотивувавши це тим, що “в нього і так повний автобус учасників бойових дій”. Хоча пасажирами були переважно молоді жінки. Так, серед жінок теж є учасниці бойових дій, але по-перше, їхній відсоток невеликий і ситуація, при якій вони всі зібралися в одній маршрутці — неймовірна. Але навіть за таких умов водій не мав права відмовляти. На фото ви можете побачити заповненість маршрутки, а також номер маршруту і машини.


Ситуація є принизливою, і бійці в таких випадках кажуть, що “не треба нам цих пільг взагалі”. Щоб уникнути цього в подальшому, активісти ЄСПУ організували петицію до київського міського голови Віталія Кличка, в якій вимагають роз’яснити перевізникам щодо їхнього обов’язку надавати пільги учасникам бойових дій. Підписати петицію можна тут: https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=3702 .


Прикладом успішної взаємодії ветеранських організацій із перевізниками є Дніпро. В міських маршрутках розміщено такі оголошення:

11232714_1484548185187085_7042944872078353027_o

Напишіть відгук