Україна не повинна продавати технології країні-агресору

0

Міністерство промисловості і торгівлі Російської Федерації заявило про готовність до переговорів з українським державним підприємством “Антонов” про покупку ліцензії на виробництво літака Ан-140 на території Росії. Ця заява виглядає абсолютно блюзнірською на тлі війни, що наразі триває між Україною і Росією на Донбасі. ЄСПУ нагадує, що співпраця України з РФ у сфері оборони, а також обмін технологіями і військовим досвідом офіційно припинені з середини 2014 року через військову агресію Росії в Україні.

До війни Ан-140 намагалися збирати на заводі у Самарі, та змушені був призупинити через припинення поставок обладнання Україною. І от тепер готові віддати великі гроші за покупку ліцензії на його виробництво.

ЄСПУ рішуче виступає проти обміну технологіями із державою, з якою Україна перебуває в стані війни. Неприпустимо оснащувати ворога, жодні аргументи, зокрема фінансові, не можуть взяти гору у цьому питанні. Крім того, хоч АН-140 є вантажо-пасажирським авіалайнером, призначеним для пасажирських і змішаних вантажо-пасажирських перевезень, це не унеможливлює його використання військовими.

Технології конструкторського бюро ім. Антонова є запотребованими у світі, так, зокрема співпраця в ВПС Індії, Ірану у сфері постачання військово-транспортних літаків і розробка спільних проектів свідчить про це. І у випадку Індії якраз відмову отримали російські літакобудівники. Зараз весь світ стежить за комерційним польотом найбільшого літака Ан-225 “Мрія” до Австралії.

ЄСПУ наполягає, що коли йдеться про військовий потенціал і обороноздатність держави, економічні чинники не повинні превалювати. І хоч у випадку з ліцензією на технології будування літаків продаж їх країні-конкуренту є також і економічно небезпечним, та не це є основним чинником.

Ліцензія на виробництво Ан-140 в жодному разі не повинна потрапити до Росії, адже це дорівнюватиме передачі зброї тому, хто недвозначно оголосив про намір нас убити.

Напишіть відгук