«Україна сама повинна дбати про свою обороноздатність, не чекаючи допомоги зі сторони», – екс-комбат Мотрій

0

Небажання США надавати Україні летальну зброю Чак Хейгл, екс-міністр оборони цієї держави, пояснив кількома причинами, зокрема — неготовністю воювати з Росією за Україну. Патріоти-активісти ЄСПУ наголошують: у цій війні Україна повинна розраховувати тільки на власні сили.

«Якби ми почали надавати сучасні системи озброєння українцям, в першу чергу, вони просто не змогли б ними скористатися, по-друге, це призвело б до ескалації насильства… А потім постає питання: чи готові ми воювати проти Росії за Україну?» – сказав Хейгл на зустрічі в Atlantic Council.

«Частина правди в тому, що не все американське озброєння нам підходить, є. Наприклад, автомати під патрони 5,56 мм, тоді як у нас використовується 5,45 мм – їх неможливо буде застосувати, бо до них не підходять наші боєприпаси. Інша річ, FGM-148 Javelin, «Джавеліни», яких всі так чекали — американський переносний протитанковий ракетний комплекс — потужніші за аналогічні «ПТУРи», які ми використовуємо. У них є система самонаведення, тож з ними наші бійці ефективніше би палили танки, які Росія постачає на Донбас, – коментує активіст ЄСПУ, екс-комбат 40-го батальйона Олександр Мотрій.

«Зрозуміло також, що США бояться ескалації через передачу потужної зброї до України. Адже завжди залишається можливість, що Путін застосує авіацію. Але головні слова, які нам треба почути – «чи готові ми воювати проти Росії за Україну?» Відповідь на це запитання очевидна. Зараз НАТО підтягують озброєння до Латвії, Литви, Естонії, Польщі — в країни-члени Альянсу. Але за Україну вони воювати не збираються, і ми повинні собі це добре затямити. Не треба чекати, що хтось нас захистить. Ми самі повинні підвищувати обороноздатність своєї армії, як особового складу, так і техніки, озброєння», – додав Мотрій.

ЄСПУ вкотре наголошує, що питання оснащення армії залишається одним із пріоритетних. Воно потребує всебічного контролю, але винятково в тій мірі, коли це не шкодитиме режиму таємності.

Напишіть відгук