Вимагаємо зобов’язати власників маршрутних таксі безоплатно перевозити учасників бойових дій без жодних обмежень згідно з законом

0

Одне з найгостріших питань в українському суспільстві зараз — реінтеграція до нього бійців, які повертаються із зони бойових дій до мирного життя. Держава має всебічно підтримати цю категорію населення. На вагах — довіра суспільства до влади. Адже відправляючи своїх громадян захищати цілісність України й ризикувати при цьому життям, держава обіцяє всебічно підтримати своїх воїнів. Цього вимагає елементарна справедливість.

На жаль, система пільг для цієї категорії не є продуманою. А навіть ті, які задекларовані, не завжди надаються вчасно і регулярно. Це створює елемент приниження для власників статусу учасника бойових дій. Така ситуація є неприпустимою

Активісти ЄСПУ створили петицію, яка закликає столичну владу унормувати одне з таких питань. Адже замість того, щоб казати, що все погано і нічого не робити — краще просуватися хай невеликими кроками, але в правильному напрямку. І ми зробимо все можливе, в рамках чинного законодавства, аби влада відреагувала на петицію і виправила ситуацію.

Підпишіть петицію — за посиланням на сайті Київради: https://petition.kievcity.gov.ua/petition/?pid=3702 . Далі подаємо її текст.

Вимагаємо зобов’язати власників маршрутних таксі безоплатно перевозити учасників бойових дій без жодних обмежень згідно з законом

ГО «Єдиний союз патріотів України» звертається до Київської міської державної адміністрації та особисто міського голови Віталія Кличка з вимогою впорядкувати діяльність міського транспорту м. Києва відповідно до вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема – порядок надання послуг у маршрутних таксі.

Ми звертаємо увагу київської міської влади, що маршрутні таксі згідно з Законом України «Про автомобільний транспорт» належать до категорії автобусних маршрутів міського сполучення, і на них поширюються всі норми законодавства, як і на інші автобусні маршрути:

  • автобус – транспортний засіб, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів з кількістю місць для сидіння більше, ніж дев’ять, з місцем водія включно;
  • перевезення пасажирів у режимі маршрутного таксі – перевезення пасажирів на міському чи приміському автобусному маршруті загального користування за розкладом руху, в якому визначається час відправлення автобусів з початкового та кінцевого пунктів маршруту з висадкою і посадкою пасажирів чи громадян на їхню вимогу на шляху прямування автобуса в місцях, де це не заборонено правилами дорожнього руху;

Згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Стаття 12:

Учасникам бойових дій надаються такі пільги:

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту

Відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт»

Стаття 37. Пільгові перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом.

Стаття 60. Відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

За порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи:

  • за безпідставну відмову від пільгового перевезення пасажира – штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Активісти Єдиного союзу патріотів України неодноразово були свідками порушення перевізниками в м. Києві вимог закону, коли водії (можливо, на вимогу власників маршрутів) самовільно встановлювали обмеження для учасників бойових дій, зокрема – відмовляли у безоплатному проїзді на підставі, що вичерпали ліміт «два пільгових місця на маршрут» тощо. Часто подібну інформацію про обмеження розміщують у салоні маршрутки.

Оскільки будь-які обмеження суперечать законам України, ми вимагаємо:

  1. Київська міська влада має надати публічне роз’яснення як для перевізників, так і для громадян України, в якому буде чітко зазначено, що в усіх видах міського транспорту, включно з маршрутними таксі, учасники бойових дій мають право на безкоштовний проїзд без будь-яких обмежень.
  2. Київська міська влада має зобов’язати розмістити відповідне друковане роз’яснення в усьому рухомому складі міського транспорту, включно з маршрутними таксі, всіх форм власності щодо права учасників бойових дій на безплатний проїзд без будь-яких обмежень.
  3. Київська міська влада має запровадити суворий контроль за дотриманням норм законів України автобусними перевізниками всіх форм власності, включно з маршрутними таксі. За систематичні порушення перевізник має бути позбавлений ліцензії на право перевезення пасажирів та на нього накладений штраф згідно з чинним законодавством.

Напишіть відгук