З підвищенням тарифів на теплову енергію та газ справедливі пільги стали необхідністю

0

Тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення з 1 липня 2016 року зростуть на 75-90%. Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг. Левова частка коригування пов’язана з рішенням уряду про ціну на природний газ.

ЄСПУ вважає слушною систему, щоб ціна на газ була ринкова, але при цьому у людей вистачало грошей на її оплату. Адже за умови різних цін на газ для приватних осіб і підприємств відкривається широке поле для корупційних схем. Таким чином виникає велика спокуса для нечесних керівників списати проданий дорого газ як проданий дешево, а різницю покласти в кишеню.

Відтак ЄСПУ наполягає на необхідності монетизації пільг, щоб зависокі на сьогоднішній рівень доходів тарифи покривалися за рахунок субсидій. Також ми звертаємо увагу на необхідність на той час, доки система не налагодилась, встановлення мораторію на виселення з житла за несплату.

ЄСПУ закликає громадян активно користуватися пільгами, які зараз встановлені у державі. Зокрема, нагадуємо, що для однієї з фінансово вразливих категорій — учасників бойових дій, з яких не всі змогли одразу повернутися до повноцінної праці — встановлені значні пільги на оплату комунальних послуг.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються такі пільги:
– 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку оплати, та додатково 10,5м2 на сім’ю);
– 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією, водою тощо) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.;
– 75% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

Для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг потрібно звертатися в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. Учасник бойових дій пред’являє паспорт та надає до управління соціального захисту населення:
– довідку про склад сім’ї за формою №3 (видає житлово-експлуатаційна контора або комунально-експлуатаційна частина за місцем проживання, а для сільської місцевості – виконком сільської (селищної) ради);
– копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім’ї на пільги (з пред’явленням оригіналів цих документів);
– копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів (з пред’явленням оригіналу документу);
Відмітимо, що облік пільговиків ведеться за зареєстрованим місцем проживання. Надання ж пільг за фактичним місцем проживання, як виняток, можливе лише за рішенням комісії з питань призначення субсидій та пільг. Разом з тим, рішення про відмову може бути оскаржене в суді.
Для призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг, зокрема з оплати природного газу, споживачеві відповідно до п.18 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 09 грудня 1999 року №2246, необхідно звернутися до газопостачального підприємства з письмовою заявою та документами, що підтверджують його право на пільги.
Пільги споживачам природного газу надаються з моменту їх звернення до газопостачальної організації (поточного місяця), але не раніше ніж вони будуть зареєстровані в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги.
Згідно п. 31 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року № 1357, споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитої електричної енергії, повідомляє у письмовій заяві енергопостачальника про своє право на пільгу. Пільга надається з дня надання споживачем заяви до енергопостачальної організації та тільки за місцем постійного проживання.
Для оформлення пільги потрібно надати копії:
– посвідчення, що підтверджує пільгу;
– паспорту;
– довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру;
– довідки про склад сім’ї.
Аналогічний пакет документів необхідно подати для отримання пільги з оплати послуг водопостачання та водовідведення до абонентської служби (відділу) організації, з якою укладений договір про надання відповідних послуг.

Напишіть відгук