Заява: ЄСПУ проти закриття сайта «Миротворець»

0

Сьогодні сайт «Миротворець» оголосив про своє закриття. Після резонансу останньої публікації із базою данних журналістів, акредитованих у «ДНР» та «ЛНР», омбудсмен Валерія Лутковська вимагала ві СБУ та Національної поліції припинити діяльність сайта. І хоч, до честі силових відомств, вони відмовилися це робити, творці сайта змушені були заявити про своє закриття під тиском громадськості.

Нагадаємо, сайт «Миротворець» публікував дані про осіб, які співпрацювали із органами влади та окремими терористичними угрупуваннями територій, що перебувають поза контролем української влади.

ЄСПУ заявляє, що це є неприпустимим. Припинення роботи подібного унікального ресурса свідчить про кричуще неправильний вектор руху суспільства. Ми повинні чітко усвідомлювати, що війна, яка точиться на Сході України, не припиняється ні на хвилину, попри тимчасове зменшення суто збройного загострення. Весь цей час ведеться диверсійна, підривна робота. ЄСПУ наголошує, що важливо використовувати всі важелі впливу на ситуацію.

ЄСПУ заявляє, що тільки максимальна прозорість в усьому, що стосується війни, з нашого боку свідчить про рішучість перемогти у цій битві. Ворог використовує будь-які приводи, щоб нашкодити, і інформаційні атаки — також важлива зброя. Так, сам факт наявності контактів журналіста в базі свідчить лише про факт роботи на непідконтрольній території. І коли це стосується закордонних журналістів, це не є ані найменшою таємницею — адже загальнодоступні матеріали за результатами цієї роботи і є її прямим сенсом. Викривлення ситуації стало лише приводом для атаки на важливий ресурс

В своїй роботі особливу увагу Мироторець” приділяв проявам терористичної та сепаратистської діяльності на території України. Ми звертаємося до влади із закликом втрутитися в ситуацію. ЄСПУ нагадує, що під час гібридної війни сайт на кшталт «Миротворця» є важливим джерелом інформації для відповідних органів, а головне — важель тиску на людей, які сподіваються злочинно співпрацювати з терористичною владою непідконтрольних територій і заробляти диверсійною діяльністю.

Напишіть відгук