Заява ЄСПУ: У час війни депутати повинні голосувати за важливі закони!

0

Верховна Рада не підтримала законопроект 2043 а “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення державного контролю за дотриманням права на доступ до публічної інформації, захист персональних даних та звернення громадян)”. Це свідчить про те, що парламент боїться максимальної відкритості, яка була б запобіжником корупції. ЄСПУ заявляє, що така позиція є неприпустимою.

Зокрема, законопроект передовсім був спрямований на зміцнення позицій Офісу Уповноваженого, який від жовтня 2015-го року є основним наглядовим органом у сфері виконання Закону “Про доступ до публічної інформації”. Він мав урівняти військовослужбовців та інші категорії громадян у сфері доступу до публічної інформації. Зміни обумовлені існуючою практикою відмови посадових осіб державних органів від отримання протоколів про адміністративне правопорушення та засвідчення отримання протоколу підписом, неможливістю доступу до зазначених осіб для вручення їм протоколу, що призводить до уникнення відповідальності.

Та сфера, яка зараз має бути під якнайпильнішим наглядом громадськості, намагається закритися від уваги. ЄСПУ нагадує, що саме від прозорості у постачанні армії залежить обороноздатність нашої країни. Парламент у цей час війни мав би керуватися принаймні почуттям власної безпеки, а не корупційними схемами, які змушують депутатів “прокатувати” важливі закони лише тому, що декому вони невигідні.

ЄСПУ закликає депутатів пригадати, що ми живемо в час війні, і попри те, що воєнний стан є неоголошеним, загроза на Сході України є цілком реальною, її неможливо ігнорувати.

ЄСПУ вимагає відповідальності парламентарів.

Напишіть відгук