Заява ЄСПУ: влада має вжити всіх можливих заходів для звільнення Карп’юка і Клиха

0

У місті Грозному Чечні, Російська Федерація, суд присяжних визнав українців Миколу Карпюка та Станіслава Клиха винними в злочинах під час Чеченської війни в 1994-1995 роках. ЄСПУ заявляє, що це черговий політичний процес, який Росія провадить проти громадян України.

У Слідчому комітеті РФ заявили, що доля Миколи Карпюка та Станіслава Клиха очікує всіх українців, “які посягнули на цілісність і безпеку Росії”. А знайти вину і ув’язнити в тоталітарній Росії можуть будь-кого. Там успадкували принцип сталінського СРСР: була б людина, а статтю для неї знайдемо.

Це судилище стало ще одним підтвердженням того, наскільки російська влада ставиться ворожо до українських громадян. На політичному рівні — це показовий процес, аби залякати, продемонструвати свою силу чинити будь-які беззаконня в межах власної держави. ЄСПУ закликає владу України встати на захист своїх громадян. Адже жодна правова держава не повинна віддавати своїх громадян на поталу кривавому монстру, яким є “судова” система Російської Федерації. Українські силові органи мають вжити всіх можливих заходів для звільнення Карп’юка і Клиха

Цей неправедний суд встановив, що на початку 1990-х років на території України було створено “воєнізовану політичну організацію праворадикального спрямування УНА-УНСО, одними з цілей і завдань якої було надання протидії російській владі в будь-якій формі і знищення громадян Російської Федерації російської національності. Розділяючи ці цілі і завдання, в зазначений час на території України до її складу увійшли громадяни України Микола Карпюк, Станіслав Клих, Олександр Малофєєв, Олександр Музичко та інші особи”. Такі закиди викликають обурення у будь-кого з тверезо мислячих людей.

ЄСПУ закликає світову спільноту засудити несправедливі судилища й тортури тоталітарної Росії над громадянами України. Необхідно на найвищому рівні нагадати владі цієї держави, де забули про правосуддя, що подібні сфабриковані справи заводять у Європейський суд із прав людини.

Напишіть відгук