Необхідне квотування української музики на радіо

0

Верховна Рада не змогла ухвалити навіть за основу законопроект про запровадження квот на україномовну музику на радіо й телебаченні. Це є провальним результатом і дуже небезпечним свідченням непідтримки українським парламентом ідеї національного розвитку.

На розгляд парламенту сьогодні було винесено два проекти Закону “Про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій)”. Розроблений громадськістю законопроект №3822 передбачає запровадження 25% квоти і поступове її підвищення протягом 3 років до 35%. Цей законопроект передбачає просту систему — квотування для всіх радіостанцій без винятку.

Ухвалення законопроекту №3822 чекали всі патріотично налаштовані громадяни. Понад 260 українських виконавців та біля двох десятків громадських організацій звернулися до голів депутатських фракцій з проханням підтримати національну культуру.

Кілька днів тому група депутатів, що лобіюють інтереси проросійських медіа-холдингів, подала альтернативний законопроект №3822-1, який встановлює квоти для україномовного контенту лише формально. На відміну від громадського законопроекту, він пропонує настільки заплутану процедуру реалізації квот, що робить фактично неможливим контроль за виконанням закону та безліч схем для ухилення від його виконання. Протягуванням цього законопроекту хотіли підмінити необхідність справжньої підтримки україномовної музики. Та цей проект не пройшов також.

Отже, у народних депутатів є шанс все-таки прийняти адекватний закон “Про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій)”. Проте насторожує, що подібні законопроекти не знаходять підтримки в народних обранців. Отже, із сумом доводиться констатувати, що проукраїнської більшості наш парламент не містить.

Проблема захисту української є культури є на сьогодні вкрай актуальною. Особливо з огляду на гібридну війну, що зараз точиться на сході. Спільна культура, об’єднання громадян України на базі національних цінностей є зараз необхідним. Не йдеться про заборону жодної з мов або продукту іншими мовами, а тільки про підтримку україномовного продукту.

Українська, україномовна культура є тим консолідуючим чинником, довкола якого можна згуртувати громадян різних національностей у сучасну українську націю на сучасних засадах.

ЄСПУ закликає громадськість надалі боротися за ухвалення Закону “Про внесення змін до деяких законів України (щодо частки музичних творів державною мовою в програмах телерадіоорганізацій)”.

Напишіть відгук