Україна розробляє власну бойову техніку

0

Сьогодні два новітніх артилерійських бронекатери ВМСУ «Гюрза-М» вийшли на ходові випробування в Одеську затоку. Це ще один із кроків зі створення Україною власної військової техніки. Таке переоснащення дуже важливе, оскільки базове озброєння держави залишилося від часів Радянського Союзу, через що Україна не є незалежною у його відтворенні. Адже деякі комплектуючі виробляються в Росії.

Така ситуація була, приміром, із танками. Так, гармати для них вироблялися в Росії на об’єднанні «Мотовіліхінські заводи». Ще 1996 року, сподіваючись, що без гармат Харківський завод ім. В. Малишева не зможе виконати експортне замовлення, Москва офіційно відмовила Києву в продажу цієї зброї. Отже, довелося розробити власні, які тепер виробляє Сумський завод ім. Фрунзе.

Зараз же Україна починає випуск власних танків “Тірекс”, який є модернізованим харківським Т-64. Танк буде мати нежилу вежу, якісно посилений захист і нову систему управління вогнем.

13336063_296172867384760_1549846573570584468_n Також в Україні випробували бойові безпілотники. Уже запущене серійне виробництво тактичних безпілотних комплексів, які здійснюють розвідку і коригування вогню, але поки відсутнє серійне виробництво бойових безпілотників. Натомість, в останній місяць на фронті почастішали випадки використання таких із боку ворога.

Вже декілька років до лав Збройних сил України та Національної гвардії поставляється новітній бронетранспортер БТР 4 розробки харківського конструкторського бюро ім. Морозова.

btr4-swiming_2l

З найамбітніших планів – “Антонов” розробить вітчизняний бойовий літак. Також українські підприємства розробляють виробництво зенітно-ракетних комплексів середньої дальності, а також проводять модернізацію існуючих зразків, зокрема, комплексів С-125.

Військові експерти ЄСПУ наполягають, що в теперішньому стані війни Україні як ніколи важливо розробляти і впроваджувати власну військову техніку. Адже закупати сучасну закордонну летальну зброю нам навряд чи дозволять.

Напишіть відгук