Події на Миколаївщині: або приберемо “ментів” з поліції – або Врадіївка-2

0

Одним з беззаперечних доказів того, що зміни в цій державі після Революції Гідності все ж таки відбуваються, є реформа правоохоронної системи, зокрема – поява нової поліції. Проте до лав нової служби, нажаль, також потрапили ті, кому там зовсім не місце. Черговим доказом цього став кричущий випадок на Миколаївщині, коли поліцейські, як це вже з’ясувалося, застрелили затриманого, який на той момент перебував у кайданках і очевидно, що не чинив ніякої небезпеки ані для них, ані для оточуючих.

Такі випадки здатні не лише перекреслити всі позитивні здобутки поліцейської реформи, але й мати більш небезпечні наслідки. Бунт простих селян, який ледь не відбувся під час етапування затриманих, дуже нагадав, і не лише географічно, сумнозвісні події у Врадіївці в 2013 році. Можна також припустити, що Врадіївка-2013 стала першим дзвіночком для влади Януковича про те, що українці не терпітимуть міліцейське свавілля.

Янукович не почув, і отримав Майдан. Чи почує нинішня влада?

Вихід з цієї ситуації може бути лише один: треба не лише розслідувати цю справу та покарати усіх винних, а й унеможливити подібні випадки в майбутньому. Для цього треба переглянути підстави, на яких колишні міліціонери потрапляли до лав поліції (атестаційні вимоги) та якомога швидше запустити процес повторної атестації.

Напишіть відгук