Стоп “Шансон”: в ефірі радіостанції зафіксовано трансляцію твору, що вихваляє “русский спецназ”

0

ОфіційноЗа результатами моніторингу ефіру «Радіо Шансон», що виходить на частоті 101,9 МГц у м. Києві, рішенням регуляторного органу 25 серпня компанії призначено позапланову перевірку стосовно дотримання нею вимог абзацу четвертого частини другої статті 6 Закону України «Про телебачення і радіомовлення».

4 серпня цього року в ефірі радіостанці зафіксовано трансляцію музичного твору Аріни Крамер «Сегодня все спокойно» («Спецназ»), у якому містяться такі рядки: «Солдат своей страны, ты заслужил награду […] Я так горжусь тобой, когда мундир ты достаёшь, и в дом друзья приходят в августовский праздник. Я счастлива, когда гитару в руки ты берёшь и льются песни русского спецназа…». Зазначене свідчить про популяризацію та пропаганду правоохоронного органу держави-агресора.

Звісно, згадка «русского спецназа» в позитивному ключі на українській радіостанції – це плювок в обличчя всім, хто воював на фронті проти окупантів, а особливо – тим, хто загинув від російських куль. Ця радіостанція має бути покарана, як і будь яке медіа, що дозволяє собі подібне.

Проте у випадку з «Радіо Шансон» треба говорити про більш ширший контекст, оскільки ця радіостанція своїм репертуаром популяризує т.зв. «кримінальний спосіб життя». Як відомо, во 90-і роки ХХ сторіччя відбулася певна підміна понять, коли в країнах колишнього СРСР шансоном почали називати т.зв. «блатняк», пісні, в яких романтизується кримінал.

ЄСПУ вважає, що питання духовного здоров’я нації є дуже важливим. Не можна допускати, щоб в ефірі українських радіостанцій лунали пісні, які оспівують крадіїв, злочинців та вбивць. Тим більше, що це є переважно елементи ворожої нам «культури» нинішньої російської реальності.

 

Напишіть відгук