Активісти ЄСПУ допомогли мешканцям Святошинського провулку в м. Києві та представникам добровольчих батальйонів і патріотичних організацій в боротьбі проти забудовників-рейдерів

На жаль, в цьому випадку рейдером виявилося підприємство «Київміськбуд», яке спробувало вкрасти в киян ще один клаптик зеленої зони, серед якої мали побудувати дитячий садок. Використовуючи «послуги» т.зв. «тітушок», молодиків спортивної статури, як з’ясувалося – вихідців переважно з Донбасу, під покровом ночі був здійснений напад на КП «Святошинське лісопаркове господарство», захопивши яке, нападники потрапили на спірну територію та забарикадувалися там. Особливий цинізм та зухвальство полягали в тому, що разом з територією нападники захопили також і приватні автівки мешканців навколишніх будинків.

Спочатку мешканці спробували самотужки вирішити конфлікт та принаймні повернути власне майно, звернувшись до поліції. Проте в цьому випадку, вочевидь недостатньо реформовані, правоохоронні органи стали на бік бандитів. В процесі конфлікту, на жаль, численних ушкоджень дістало кілька місцевих мешканців, а бандити лишилися неушкодженими, оскільки були під охороною… поліції.

Після цього у людей не було іншого виходу, аніж звернутися до патріотичних організацій та депутатів. Ввечері 6 вересня активісти ЄСПУ разом з іншими патріотами, зокрема ветеранами батальйонів «Донбас», «Айдар», активістами ЦК «Азов» та депутатом Семеном Семенченко, прибули на місце злочину проти громади. Після того, як молодики, що забарикадувалися, відмовилися надати доступ народному депутату та місцевим мешканцям доступ на територію, вони ж, в присутності чисельних представників ЗМІ, спровокували силовий конфлікт. Використовуючи звичну для себе тактику в боротьбі з беззахисними громадянами – жбурляння каміння, використання газу та вогнегасників, підпаливши вхід, – бандити розраховували на чергову перемогу. Навіть присутність нарядів патрульної поліції не зупиняла їх.

Проте бійці, що пройшли найгарячіші точки Війни за Незалежність, не злякались та не відступили. Бандити отримали гідну відсіч. На жаль, поліція в цьому конфлікті знову зайняла бік порушників закону, і навіть присутність їх керівника, Юрія Зозулі, нічого не змінювала. Його поведінка в цій ситуації також залишила багато питань, на які, наскільки нам відомо, йому доведеться відповісти, оскільки все відбувалося в присутності та активної участі народних депутатів.

Зрештою, вночі -близько третьої години, спротив бандитів був подоланий, і спецпідрозділ поліції, провівши штурм, знешкодив та затримав близько 100 осіб. Територія була звільнена і мешканці отримали можливість потрапити до свого майна.

Під час сутичок також було здійснено кілька спроб затримати наших активістів, проте спільними зусиллями та під потужні вигуки з боку громади: «Ганьба!!!», ми їх відбили. Серйозно постраждалих серед активістів ЄСПУ немає, кілька бійців отримали легкі ушкодження.

Лідер ЄСПУ Валентин Манько, що особисто брав участь в цих подіях, так прокоментував ситуацію:

«Ми перемогли, бо патріоти завжди перемагають! Але мені дуже б хотілося, щоб функції, які вчора виконали добровольці, нарешті взяла на себе реформована поліція. А наші хлопці, після важких років на передовій, змогли в тилу нарешті відпочити. Проте ми завжди готові прийти на допомогу людям чи побратимам зі інших підрозділів»

Комментарии закрыты.