Для тих, хто ще не отримав статуса учасника бойових дій

0

Для тих, хто ще не отримав статуса учасника бойових дій. Цю інформацію потрібно знати. Найперше, солдатам треба знати, що обов’язок збирати документи для отримання статусу учасника бойових дій має командир військової частини. Він повинен це робити. Однак, він може це робити тоді, коли особа звільнилася з військової служби. Наприклад, за станом здоров’я не може продовжувати служити чи визнана інвалідом. Чи хтось з близьких родичів військовослужбовця захворів і потребує постійного догляду… Якщо ж солдат не демобілізований і перебуває в розпорядженні військової частини, то він ще не має права клопотати про статус.

Якщо ви були поранені і вже не можете продовжувати службу. Потрібно зв’язатися зі своїм командиром і впевнитись, що він буде клопотати про статус учасника бойових дій. Також треба упевнитись, що лікарі роблять правильні записи. Це два основні моменти. Бо якщо командир військової частини все зробив правильно і включив солдата в список наказу про відрядження в зону АТО, а пізніше видав довідку, що особа брала участь в АТО, то цієї довідки достатньо для того, щоб потім отримати статус учасника бойових дій. Також важливо пам’ятати, що від виду поранення, яке запише лікар, залежить розмір одноразової допомоги. Це суттєво. Йдеться не про тисячі а про десятки тисяч гривень.

Ще раз нагадаємо – потрібно боротись за своє право бути учасником бойових дій. Цей статус дає додаткові права і пільги, передбачені законом, який діяв ще до проведення антитерористичної операції. Це є пільги, які стосуються транспорту, комунальних послуг, суттєва знижка або безкоштовне лікування, оздоровчо-реабілітаційні процедури. Окрім того, це право на одноразові допомоги та певний вид пенсії – залежно від того чи отримала людина інвалідність. Якщо боєць загинув під час АТО, то великий пакет соціальних послуг матимуть члени її сім’ї – пенсію у випадку втрати годувальника, одноразову допомогу у випадку загибелі. Так само пільги, які стосуються роботи, якою займався учасник АТО. Зберігається місце роботи, посада, середній заробіток за весь період, що він брав участь в АТО. Якщо перед мобілізацією військовий займався підприємницькою діяльністю, то податковій забороняється нараховувати санкції за несплату єдиного внеску за час перебування в АТО. Взагалі особу звільняють від сплати єдиного соціального внеску на час участі в АТО. Пільг насправді багато. Питання лише в тому, чи є у вас сила-волі отримати цей статус самотужки, якщо нема, звертайтесь до волонтерів, патріотів, вони допоможуть.

Напишіть відгук