Про безоплатну правову допомогу

0

Згідно з останніми змінами до ст 14 Закону України “Про безоплатну правову допомогу” http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/3460-17/ed20120704 всі учасники бойових дій (до яких належать також учасники АТО) мають право на всі види правових послуг, що гарантуються державою відповідно до вищезазначеного закону.

Тому при порушенні їхніх соціальних прав учасники АТО можуть звертатися до центрів з надання правової допомоги та отримати вторинну правову допомогу, наприклад, призначення адвоката коштом держави. На жаль, чимало людей звертаються до таких центрів, уже пройшовши чимало інстанцій, в окремих випадках — намагаючись протягом тривалого часу вирішити свої проблеми самотужки. Це призводить до втрати ними віри у справедливість.

Наприклад, з вересня минулого року в Одесі діють місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги. З моменту їхнього відкриття до центрів звернулося вже близько сотні учасників АТО та членів їхніх сімей. Ви вправі, згуртувавшись, домовитись з волонтерами, меценатами, місцевою владою відкривати такі центри, і потрібно зазначити, особливо потребують правової допомоги у районних містечках, там центри піклувались би і про права учасників АТО, які проживають у селах.

Напишіть відгук