Про проблеми забезпечення учасників АТО житлом

0

Наразі стоїть гостра проблема з забезпечення учасників АТО житлом. Держава хоч і виділяє кошти, та їх замало, бо учасників стає все більше, а державних грошей на побудову житла все менше. А вихід з цієї ситуації є, було би тільки бажання чиновників на місцях.

Наприклад, у Горішніх Плавнях, що на Полтавщині, депутати міськради затвердили програму забезпечення житлом земляків-учасників АТО та їхніх родин. Спитаєте, що за диво? Була б добра воля. Йдеться, про співфінансування придбання житла з трьох джерел.

Учасники АТО, котрі перебувають на квартирному обліку, відтепер мають можливість стати власниками окремого впорядкованого житла, заплативши за нього половину від нормативної вартості та скориставшись безповоротною фінансовою допомогою. Іншу половину необхідної суми (по 25 відсотків) додадуть із міського та обласного бюджетів. Якщо у атошника нема коштів на цю половину, буде наданий кредит під мінімальні відсотки. 66 учасників АТО вже скористалися цією пільгою. А для забезпечення безплатним житлом (така пільга за рахунок державного бюджету надається тільки родинам полеглих бійців) кошти теж були виділені з місцевих бюджетів, нехай поки-що не в повній мірі, та все ж щось та вирішується. Можливо, на національному рівні цей приклад, як крапля в морі, та море і складається з таких крапель Таке об’єднання “гаманців” громад і учасників АТО покликане пришвидшити новосілля в родинах захисників України. Давайте думати, як робити.

Напишіть відгук