5% ВВП дадуть нам танки, гармати, кулемети? 1% ВВП порівняно з 2016 роком, забезпечить всі потреби фронту?

0

Дуже цікаву статистику оприлюднив Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру (SIPRI). Виявляється, у 2016 році Україна скоротила реальні витрати на оборону. Незважаючи на те, що номінальні витрати Києва на оборону зросли з 79 млрд грн у 2015-му році до 87,5 млрд грн в 2016-му, у валюті в фіксованих цінах ця цифра скоротилася з 3,62 мільярда до 3,42 млрд дол. США. Порівняно з попереднім роком, у 2016-у частка витрат на оборону впала з 4 до 3,8% ВВП”. Це дані SIPRI. Це факт. І це при тому, що за даними того ж SIPRI, у цей самий час Росія збільшила фінансування своєї армії і вийшла за цим показником на чисте третє місце у світі. Торік Росія збільшила свої витрати до 69,2 млрд дол., що на 5,9% більше, аніж було в 2015-му році.

Влада пояснює: таке «незначне» скорочення витрат на оборону в 2016-му порівняно з 2015-м роком пов’язано з інфляцією з одного боку і певним зниженням інтенсивності бойових дій на Донбасі – з іншого.

А як щодо нової техніки, новітньої зброї українського виробництва? Чи є на фронті? Отаке воно фінансування. Треба скорочувати, бо корупція всі гроші з’їла?

На ці аргументи влада теж відповіла: рано розганяти зраду і посипати голову попелом та кричати: “Все пропало!”. Якщо пригадати 2016-й рік, то українська армія навіть за такого фінансування здійснила величезний крок вперед у своєму організаційному розвитку і матеріальному забезпеченні, а також не віддала ані сантиметра української землі окупантам.

Ми на фронті знаємо, як воно воювати зброєю радянського зразка. Де зброя нового покоління? Як так, не збільшуєте фінансування, а зменшуєте.

І чуємо остаточну відповідь влади: враховуючи те, що інфляція в Україні дещо призупинилась, є всі підстави сподіватись, що за підсумками 2017-го року ми вкладемось у заповітні 5% ВВП і наша армія  буде забезпечена у відповідності до усіх її потреб.

5% ВВП дадуть нам танки, гармати, кулемети? 1% ВВП порівняно з 2016 роком, забезпечить всі потреби фронту?!

Напишіть відгук