Про нові пільги для родин загиблих захисників і для дружин військовослужбовців

0

Увага! Внесено зміни до статті 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відтепер членам сімей загиблих надаватимуться пільги без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Як відомо, з 1 липня 2015 року учасники війни, члени сімей загиблих (крім членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та учасників Революції гідності) та особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мали право на пільги лише за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищував суму доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу. Цього року ця сума визначена в розмірі 2240 гривень. Відтепер ці обмеження для родин загиблих захисників уже не діють.

Запам’ятайте, згідно із Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» дружині військовослужбовця щорічна основна відпустка за її бажанням надається у зручний для неї час одночасно зі щорічною основною відпусткою чоловіка.

Перше, що треба зробити, це написати заяву на ім’я керівника з проханням надати щорічну відпустку. Обов’язково прослідкувати, аби лист був зареєстрований у секретаря і вручений начальнику. До листа варто додати довідки про те, що ваш чоловік дійсно є військовослужбовцем, і про те, що він отримав відпустку із зазначенням конкретного терміну. Якщо ж керівник не відповідає, радимо сміливо звертатися до Державної служби з питань праці, профспілки, якщо така є на підприємстві, та до інших контролюючих органів соціального захисту або навіть до прокуратури. Відповідальність посадових осіб за порушення законодавства передбачено статтею 21 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Однак, щоб конфліктних ситуацій не виникало, при прийнятті на роботу варто відразу повідомити про свій статус дружини військовослужбовця та поцікавитися, чи знають роботодавці про права, які відповідно до статусу гарантує вам законодавство України.

Крім того, намагайтеся планувати графік відпусток одночасно зі своїм чоловіком. Якщо ж відпустка військовослужбовцю надається раніше зазначеної в графіку дати, дружині обов’язково варто попередити про це своє керівництво заздалегідь — не менше як за два тижні до бажаного початку відпустки.

Не варто хвилюватися через те, що після вашого звернення до контролюючих трудове законодавство органів ваші стосунки з керівництвом зіпсуються. Зазвичай відповідні служби не повідомляють, хто саме з працівників поскаржився, а під час перевірки в таких роботодавців, як правило, випливає не одне порушення трудового законодавства, яке передбачає не лише адміністративну, а й кримінальну відповідальність. Особливо, якщо порушення чиняться систематично або повторно.

Напишіть відгук