Святковий режим “тиші” на фронті. А ми мовчали, зціпивши зуби, бо комусь така “тиша” подобається.

0

Україна, а точніше, від її імені, по ініціативі президента України Порошенка, на останній зустрічі з терористами у Мінську, українська делегація запропонувала застосувати на фронті режим «тиші». Режиму «тиші» на східному фронті під час Великодніх свят дотримувалися лише захисники України. Тоді як ворог гатив по позиціях ЗСУ впродовж святкових вихідних по 30—60 разів щодоби. На щастя, обійшлося без загиблих. Упродовж суботи — понеділка поранення отримали троє українських бійців. Тож зараз захисники України ледь стримують себе від «адекватної відповіді», як любить говорити керівництво Міноборони. Бійці на передовій, від свого командування чекають лише одного наказу: відкривати вогонь у відповідь на провокативні обстріли бойовиків. І знають, що такого наказу не отримають. Дивуються, задають питання, навіщо було домовлятись у Мінську про «тишу», знаючи наперед, що терористи не будуть виконувати ці домовленості? У відповідь отримали вже слухані, переслухані фрази, які нічого не варті у політичному сенсі.

«Подібні злочини ОРДО свідчать про цілеспрямовані дії щодо подальшого загострення конфлікту, небажання дотримуватися режиму припинення вогню та свідоме невиконання Мінських домовленостей», – каже українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК).  Це СЦКК бідкається щодо обстрілів Авдіївки.

Найгарячіше на Великдень, було саме в районі Авдіївки. Окупанти били з мінометів і артилерії ще й по житловому сектору міста. Прямими влученнями мін було пошкоджено вiсiм будинків, один iз яких повністю зруйновано. На маріупольському напрямку, у святковий день, позиції ЗСУ ворог обстріляв 24 рази, у тому числі з мінометів стріляв по передових позиціях Волноваського району, а також у районі Чермалика та Павлополя. А ми мовчали, зціпивши зуби, бо комусь така тиша подобається.

Напишіть відгук