Де зможуть оздоровитися діти учасників АТО

0

В арсеналі Міністерства оборони — лише дитячий оздоровчий табір імені Юрія Гагаріна. До цього табору направляють дітей віком від 8 до 15 років. Це — тритижневий відпочинок на одеському морському узбережжі. Для дітей, батьки яких захищають Україну на Сході, тут навіть розроблена спеціальна психологічна програма «Кольорова веселка», яка через проведення тестів та тренінгів сприяє психологічному розвантаженню і реабілітації. Оптимальний варіант. Увага! Безкоштовно один раз на рік такий вид відпочинку нині надається лише дітям, один із батьків яких загинув під час виконання службових обов’язків чи помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, а також внаслідок захворювання, набутого в період участі в АТО. Для дітей учасників бойових дій путівку можна придбати за 25% від її вартості — 1750 грн. Якщо ж ваша дитина захоче залишитися на другу зміну, доведеться заплатити 100% вартості.

Якщо не хочете відпускати дитину одну до табору без нагляду дорослих, є варіант відпочити всією сім’єю. У зв’язку з анексією Криму медична служба втратила шість оздоровниць на морському узбережжі, тож на сьогодні в Міноборони залишилося три санаторно-курортні заклади і одне санаторне відділення. За даними Військово-медичного департаменту Міноборони України вартість путівок до військових санаторіїв така: в Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Пуща-Водиця» ви заплатите за путівку по собівартості 8316,00 грн (21 день), у Центрі медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» — 8190,00 грн, Центральний військовий клінічний санаторій «Хмільник» запропонує свої послуги за 8316,00 грн, а відпочинок у санаторному відділенні Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, що на Вінниччині, коштуватиме 6751,29 грн. Для порівняння. В Буковелі такий сімейний відпочинок коштуватиме від 14 тисяч.

Майже в усіх областях України діють різноманітні програми підтримки учасників АТО, де за рахунок коштів обласних та місцевих бюджетів також надають путівки до оздоровниць для дітей, або виплачують грошову допомогу на оздоровлення. Наприклад, у столиці учаснику АТО, який має дитину до 7 років, за програмою «Турбота. Назустріч киянам» можна один раз на рік скористатися путівкою на санаторне-курортне лікування в супроводі одного дорослого. На ці цілі цього року заплановано витратити з міського бюджету більше 8,6 млн гривень. А у Львові надають грошову допомогу на оздоровлення за рахунок місцевих бюджетів: 4 тис. грн виплатять цього року на дитину загиблого учасника АТО, дітям учасників АТО — інвалідів війни — 3 тис. грн, 2 тис гривень виплачуватимуть і дітям тих бійців, які впродовж цього року брали участь у проведенні АТО не менше 45 днів, а також тим сім’ям ветеранів АТО, які виховують чотирьох і більше дітей віком до 18 років.

Напишіть відгук