Єдиний Союз Патріотів України повідомляє про оновлені правила призову

0

Єдиний Союз Патріотів України повідомляє:

Іще 17 травня цього року Верховна рада ухвалила зміни до Закону «Про військовий обов’язок та військову службу – щодо сповіщення та виклику призовників до військкоматів.

Оновлені правила призову – такі:

  • Нацполіція звільняється від обов’язку розшукувати та затримувати призовників, які ухиляються від військової служби
  • житлово-експлуатаційні органи (ЖЕК, голови кооперативів) не мають повноважень сповіщати військовозобов’язаних, а також надавати їхні дані (згідно із законодавством про захист персональних даних)
  • натомість керівники підприємств, навчальних закладів чи органи місцевого самоврядування – зобов’язані на вимогу військових комісаріатів сповіщати військовозобов’язаних і призовників про виклики до військоматів та своєчасне прибуття за цим викликом,
  • також вони повинні у семиденний строк повідомляти військомати про прийняття на роботу (навчання) та звільнення з роботи (навчання) призовників і військовозобов’язаних.

Даний законопроект було зареєстровано іще влітку 2015 р. Ініціатор – депутат від Народного Фронту А. Геращенко. Законопроект двічі намагались ухвалити 18 жовтня 2016 р., але обидва рази він набрав 223-224 голоси. 18 травня законопроект було розглянуто з другої спроби і ухвалено в цілому.

Нагадаймо: у жовтні 2016 р. Міністерство оборони України розповсюдило повідомлення, за яким громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, навіть у тому випадку, якщо вони не отримували повістки. Призову на військову службу підлягають особи чоловічої статі  віком 20-27 років.

Напишіть відгук