Керівник Центру допомоги ветеранам АТО – про важливість працевлаштування демобілізованих

0

Керівник Центру допомоги ветеранам АТО Axios Олег Магалецький розповів про особливості роботи Центру, важливість працевлаштування демобілізованих бійців та про загрози після завершення війни.

З жовтня 2016 року у Києві функціонує Центр практичної допомоги захисникам України Axios. Тут ветеранам АТО та їх сім’ям допомагають із працевлаштуванням, а також надають психологічну та юридичну допомогу. Відмінність саме цього Центру від інших полягає у тому, що він співпрацює з бізнесом та націлений, перш за все, на пошук роботи для ветеранів бойових дій.

Сьогодні троє його працівників їздять містами України, аби поділитися своїм досвідом роботи з тим чи іншим ветеранським, громадським та муніципальним середовищем і набратися чогось нового для себе.

Керує Центром Олег Магалецький, який у серпні-вересні 2014 року перебував у зоні АТО, під Донецьком, у Пісках. Тоді ж отримав вогнепальне поранення у стегно. Після лікування не повертався на фронт, а продовжив займатися тим, що робив до бойових дій — підприємницькою діяльністю і, за можливості, допомагав тим, хто був на фронті.

Юридичні питання в Axios бійцям допомагає вирішувати Роман Нагорний, який раніше займався організацією діяльності військкоматів по Києву. Також Україною їздить і Анатолій Ткачук. У 2014 році був добровольцем у Маріуполі, а з 2015 року пішов у 81-шу окрему аеромобільну бригаду. Тоді ж отримав важке мінно-вибухове вогнепальне поранення, переніс 4 операції, отримав інвалідність.

Олег Магалецький: «Вважаємо, що окрім військового захисту паралельно має йти процес допомоги тим, хто пройшов військову службу. Це мають бути синхронні процеси, тому що значна кількість людей проходить війну і багатьом з них після того життєвого досвіду, який вони отримали там, бажана певна професійна допомога: як юридична, психологічна, так і в питаннях працевлаштування.

Ми створили наш Центр саме з метою повернення до нормального життя ветеранів та їх родин, шляхом надання якісної роботи. Працюємо з 2016 року. Ми підходимо до цього ґрунтовно, розуміючи, що роботодавцю у будь-якій компанії потрібен на робочому місці, у першу чергу, професіонал свої справи. Відповідно, наше завдання – підготувати ветеранів та членів їх сімей до роботи. Ми проводимо повну діагностику професійних навичок, вмінь. Якщо люди бажають, ми пропонуємо курси підвищення або зміни кваліфікації, адже досить часто вони після військового досвіду хочуть змінити професію, яку мали у мирному житті. Це пов’язано зі стресом, який вони пережили.

У випадку співпраці з Центрами на кшталт нашого, підприємство стає соціально відповідальним, а це важливо для певних споживачів. Це хороший медіа та піар привід, це захист від якихось неправомірних дій державних органів чи рейдерів

У нас є  можливість залучати професіоналів до своєї роботи. У Центрі працюють 20 осіб, 10 з яких — ветерани АТО, члени їх родин. Це допомагає нам на початках спілкування з клієнтами зменшити рівень напруги, підвищити довіру, адже АТОвці звикли спілкуватися за принципом «рівний-рівному». Також у нас працюють професійні HR-менеджери, спеціалісти з працевлаштування, психологи, юристи тощо».

Спектр пропонованих воїнам АТО професій дуже широкий: від зварювальника, водія до програміста чи перекладача. При цьому переважне число спеціальностей і занять, які людина виконує на війні, є у мирному житті: водій, механік, медик тощо.

Центр вбачає свою місію у тому, щоби кожна людина, яка захищала Україну на Сході, у цивільному житті продовжила це робити, але соціально-економічним шляхом. Бо ж для того, щоб військо було сучасним, щоб мати можливість закуповувати необхідну техніку, щоб медично забезпечити кожного бійця, ми повинні бути економічно розвиненою державою.

Гарний приклад Ізраїль, в якому весь хай-тек, бізнес, банківська справа, державне управління — вийшли з ветеранів війни. І всі ізраїльські HR-менеджери, розглядаючи резюме, в першу чергу вивчають абзац, де вказано, де людина проходила військову службу, які функції вона виконувала.

В кожному місті Центр намагається працювати з місцевими підприємцями, великими компаніями і пояснювати, що не треба чекати на державу. Втім, більшість клієнтів Центру – кияни, у Києві до Центру щодня надходить по 5-10 нових звернень. А у менших містах ситуація ще більш складна, адже бракує можливостей.

Втім, людей з інших регіонів теж працевлаштовують: до Центру звертаються люди з усієї України – але лише 15-20% звернень до Центру не від киян.

Окрім Львова, представники Центру вже були у Полтаві, Білій Церкві, Житомирі, Дрогобичі, Славуті, Оболоні і Шепетівці. Наступного тижня у нас зустріч в Одесі, а також у планах Вінниця та Харків.

В середньому Центр витрачає на працевлаштування військового від 4 до 6 тижнів. Це якщо не потрібні курси підвищення чи зміни кваліфікації. За цей час людина проходить ряд особистих зустрічей: починаючи від складання резюме, стресового інтерв’ю, підготовки до співбесіди.

Загалом же до Центру звернулися 650 осіб. З них десь половина — з питанням працевлаштування. На сьогодні працевлаштовано 130 людей, ще 200 перебувають в активній роботі: або зараз навчаються на курсах, або знаходяться в процесі співбесіди, пошуку вакансій.

Близько 50% загального числа звернень – успішні працевлаштування. Відсоток у три рази вищий, ніж у державної служби зайнятості.

Центр намагається також залучити міжнародний досвід, аби приїхали кращі спеціалісти зі Штатів, Канади, Великої Британії, Франції, які б поділилися своїм досвідом роботи з ветеранами, зокрема у напрямку працевлаштування. Наприклад, у Великій Британії провідна організація, яка займається цим питанням, існує з 1915 року. У них сторічний досвід. Вони пройшли Першу світову, Другу світову і величезну кількість інших місій пізніше.

Контакти Центру Axios:

    м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4б

    +380442706953

    +380504387658

    office@axioscentre.com.ua

Напишіть відгук