Програмою кредитування житла на Черкащині скористалися 12 родин воїнів АТО

0

Поступово збільшується кількість прийнятих у районах Черкащини програм із забезпечення житлом атовців в межах діючої другий рік Обласної програми. На сьогодні такі програми вже діють у 15 районах та у всіх містах обласного підпорядкування – повідолено на розширеному засіданні Центру допомоги учасникам АТО під керівництвом першого заступника голови Черкаської ОДА.

Програма здійснюється за пільговим житловим кредитуванням з відсотковою ставкою в 3% – за рахунок коштів обласного бюджету на умовах співфінансування з місцевих. При цьому перший внесок в розмірі 20% від вартості житла покривається за рахунок бюджетних джерел. Якщо ж родина має дітей, – цей відсоток збільшується до 35%, залежно від їхньої кількості.

Реалізація Програми дасть змогу якомога більшій кількості учасників АТО та їхнім родинам покращити власні житлові умови. Так, нині вже 12 сімей скористалися програмою. Попит зростає, і все більше атовців звертаються з бажанням оформити вигідне кредитування.

Як зазначалось, Програма реалізується за рахунок коштів обласного бюджету на умовах співфінансування з бюджетів місцевих. На сьогодні із обласного бюджету Черкащини виділено на програму близько мільйона гривень, з міського бюджету Черкас – 9,6 млн. грн., з яких використано вже майже 5 млн., в Умані – 444,6 тис. грн.., у Смілі – 380 тис. грн.., на Корсунщині – 90 тис. грн, на Канівщині – майже 916 тис. грн.

Обласну Програму було розроблено спільно з учасниками АТО та Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Найбільшої популярності Програма набула в м. Черкаси: понад 200 звернень бійців, з яких уже 60 здали повний пакет документів. У районах – 17 зданих пакетів документів, у цілому ж звернулось 39 бійців АТО.

Учасники АТО, які вже отримали за Програмою житло в кредит, задоволені, оскільки в середньому щомісячна плата за кредитом становить 1-1,5 тис. грн., що дешевше, аніж винаймати житло.

Напишіть відгук