У Луцьку створене реабілітаційне відділення для бійців АТО

0

Відсередини липня 2017 учасники АТО та члени їхніх родин зможуть проходити психологічну та фізичну реабілітації безпосередньо в Луцьку. У планах – створення відповідного центру.

Після проведення капітального ремонту 14 липня відкрито відділення для демобілізованих учасників АТО при Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги.

This slideshow requires JavaScript.

Започаткування такого відділення у місті – на часі, адже учасники АТО, зокрема після демобілізації, стикаються з посттравматичним стресовим розладом в результаті участі в бойових діях.

Головний лікар центру розповів, що зараз розроблено комплексну програму і відділення реабілітації є її частиною. «На першому місті в нас – психолог, а далі – реабілітолог», – підкреслив він.

Окрім воїнів, безкоштовну допомогу отримуватимуть і їхні близькі – дружини та діти, які також потребують психологічної підтримки.

Депутат міськради, радник Луцького міського голови Ігор Поліщук зазначив: «Дуже давно ми почали говорити про необхідність психологічної реабілітації хлопців, які повертаються зі сходу. Це надзвичайно важливо, і ми це розуміємо. На щастя, вдалося виділити кошти, аби відремонтувати приміщення, щоб проводити таку реабілітацію».

Радник міського голови розповів, що з міського бюджету було виділено 276,2 тисяч гривень для облаштування відділення реабілітації учасників АТО та членів їхніх родин, із яких 80 тисяч – на оплату праці медичному персоналу, а 150 тисяч – на ремонт приміщення.

Керівник відділення реабілітації учасників АТО та членів їхніх сімей, психолог Олена Звєрєва підкреслила, що під час роботи з бійцями, їхніми дружинами, дітьми використовують не тільки приміщення відділення, а загалом усю базу поліклініки, наприклад лабораторію, рентген-кабінет, кабінет функціональної діагностики, зал для лікувальної фізкультури тощо.

Депутат Луцької міської ради, військовослужбовець Олександр Кравченко відзначив, що відкриття відділення – знакова подія, у приміщенні, де зараз демобілізованим учасникам АТО та членам їхніх сімей надають психологічну допомогу, раніше містився центр для надання відповідної допомоги ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

«Роботу з надання психологічної реабілітації ми надаємо вже давно, ще з 2014 року. Із 2015 року реалізовували проект «Зігрій душу солдату» разом із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», але все це було за межами міста. І от нарешті ми дісталися до самого міста. Я дуже радий, що це відділення починає працювати в нас у Луцьку», – відзначив депутат.

Також при Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги заплановано відкрити Центр реабілітації для учасників АТО та членів їхніх сімей. Із цією метою, зокрема для виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції приміщення, де знаходитиметься реабілітаційний центр, з міського бюджету виділено 200 тисяч гривень. У перспективі у реабілітаційному центрі не тільки надаватимуть психологічну допомогу, а й проводитимуть масажі, різного роду терапії, також там міститимуться лікувальні купальні.

«До закинутого корпусу Центру первинної медико-санітарної допомоги заплановано добудувати другий поверх і відкрити вузькоспеціалізований повноцінний центр реабілітації для учасників АТО, який працюватиме конкретно в цьому напрямку», – зауважив Ігор Поліщук і додав, що орієнтовна вартість центру становитиме приблизно 12 мільйонів гривень.

Напишіть відгук