Уряд схвалив Концепцію Держпрограми з реабілітації та реадаптації учасників АТО до 2022 року

0

12 липня 2017 р. Кабінет міністрів України на своєму засіданні затвердив концепцію Державної цільової програми фізичної, медичної, психологічної реабілітації та соціальної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року.

Згідно з Концепцією Програми, для її реалізації необхідно розробити і впровадити: ефективну модель реадаптації учасників АТО, спрямовану на стимулювання їх можливостей і активної життєвої позиції; сучасну систему управління і ефективного адміністрування потреб учасників АТО.

Прийняття зазначеної Концепції забезпечить:

  • створення системи реабілітації учасників антитерористичної операції, що здатна надавати послуги понад 350 тисячам осіб із моніторингом їх фізичного та психологічного стану, адаптації у суспільні процеси, в тому числі у формі працевлаштування та зайнятості, та реагуванням на їх потреби;
  • удосконалення державних стандартів реабілітаційних і соціальних, в тому числі психологічних, послуг з урахуванням провідного світового досвіду;
  • запровадження прозорої системи обліку та оцінювання якості наданих учасникам АТО реабілітаційних послуг, зокрема послуг соціальної та професійної адаптації як складової національної системи адміністрування потреб учасників антитерористичної операції, дозволить здійснювати ефективне управління бюджетними коштами.

Планується в 2018 році провести аудит законодавства в сфері реабілітації учасників АТО, в 2018-2019 роках – розробити, а в 2020-2022 роках – здійснити заходи реадаптації учасників АТО за принципом стимулювання можливостей.

У 2018-2019 роках планується ввести електронну карту учасника АТО і механізм адресного фінансування потреб даної категорії громадян.

У 2018-2019 роках планується провести аудит реабілітаційних установ.

Мінсоцполітики доручено спільно з іншими зацікавленими ЦОВВ розробити і подати у шестимісячний строк уряду проект держпрограми.

Напишіть відгук