Демобілізовані учасники АТО створили на Кіровоградщині ліцензовану антирейдерську охоронну фірму

0

Допомагати аграріям Кіровоградщини захистити власний бізнес від рейдерів віднедавна почала антирейдерська охоронна фірма ТОВ «Редут-безпека». Про те, як працює новоутворена структура розповів її координатор, демобілізований боєць 3-го окремого полку спецпризначення Валерій Вєхтєв.

Ідея створення охоронної структури зароджувалася давно. Валерій Вєхтєв очолює однойменну громадську організацію демобілізованих військових, яка займається питаннями соціального захисту, виділення учасникам АТО землі тощо. Також стояло питання працевлаштування хлопців, адже повернувшись із зони АТО не всі змогли знайти роботу.

Події в Бережинці Кіровоградського району, коли озброєні тітушки приїхали силою «віджати» майно місцевого фермера, конкретизували напрям діяльності охоронної фірми. За словами Валерія Вєхтєва, він сам родом із Бережинки, й коли почалась рейдерська атака, приїхати на захист селян його попросили родичі. Тоді в село він прибув, як приватна особа, діяльність же охоронної структури організував у законний спосіб.

«Після сотень дзвінків про допомогу під час рейдерських захоплень вирішили, що нелегально приїжджати не можемо. Ми ж і воювали, аби в країні дотримувався закон. Тому пішли законним шляхом, відкрили фірму ТОВ «Редут-безпека», оформили ліцензію, самоорганізувалися, набрали хлопців. Сьогодні у нас в організації близько 50 чоловік, які працюють в Новомиргородському, Новоархангельському, Кіровоградському, Олександрівському районах. На стадії формування наші підрозділи в Світловодському, Компаніївському», – каже Валерій Вєхтєв.

Охоронна структура діє у співпраці з районними фермерськими об’єднаннями самооборони. Утворити їх фермерам рекомендують в «Редуті».

«Це цілий комплекс заходів, які допоможуть зберегти свій бізнес. Елементарна схема самозахисту, – розповідає про принцип діяльності фірми Валерій Вєхтєв. – Перший крок – створення аграрної самооборони, об’єднання фермерів. Якщо приїдуть рейдери, що ти один зробиш? Коли ж вас буде багато, 10-15 чоловік, можна захистити себе. У свою чергу ми облаштовуємо технічні засоби, кнопку для реагування, яка оповіщає учасників самооборони про рейдерська атаку. Усім приходить на телефон відповідне повідомлення й відразу може з’їхатися пару десятків фермерів. Паралельно виїжджає наша мобільна група з учасників АТО. Тобто водночас залучається силовий блок та громадська позиція самооборони, що вони готові захиститися і просто так не віддавати зароблені гроші. На жаль, зараз така ситуація, що цю схему треба впровадити в усіх районах. Пілотний проект уже стартував у Кіровоградському районі й реалізується спільно з місцевою самообороною, яку очолює підприємець з села Назарівка Олександр Павленко. Він мій хороший товариш. Дуже допомагав 3-му полку й «Айдару». Говорив за нього тисячу разів, це справжній патріот», – розповів Валерій Вєхтєв.

Утворили місцеві організації Самооборони фермери у Бобринецькому, Кіровоградському,  Новоархангельському Олександрівському районах. В останньому об’єднання фермерів звернулося до атовців після того, як їм запропонували «кришу» представники криміналітету. За інформацією фермерів, це угруповання представників іншої національності. Послуги, за деякими даними, оцінюють в 200 тисяч гривень у рік з господарства.

«Сьогодні одним із стабільних видів бізнесу є аграрний і всі очі прикуті туди. На жаль, бездіяльність поліції, яка не знає, як реагувати, посилює випадки рейдерства. Натомість наші хлопці не бояться ні криміналітету, ні рейдерів», – каже Валерій Вєхтєв.

За його словами, під час зустрічі з самообороною в Олександрівському районі один фермер вже уклав з «Редут-безпека» угоду про охоронні послуги. Також домовилися про співпрацю у Кіровоградському районі (10 господарств), Новоархангельському (більше 10), Світловодському і Компаніївському мають намір укласти договори ще 10 господарств. Послуги офіційно тарифіковані.

Кілька тижнів тому охоронна структура виїжджала на захист сільськогосподарського підприємства у Світловодському районі, якому погрожували скосити урожай, якщо власник не сплатить 70 тисяч доларів.

Напишіть відгук