Як учасники АТО релаксують у новому відділенні столичного госпіталю

0

Не так давно до сфери управління оборонного відомства від Національного банку України передали новий фізкультурно-оздоровчий комплекс. Уже майже два місяці на базі Національного ВМКЦ «ГВКГ» функціонує нове відділення відновлювального лікування для реабілітації та оздоровлення військовослужбовців

— За цей час тут оздоровилися 656 пацієнти, з яких більше половини — учасники АТО. Всього було надано 12 310 процедур, — повідомив завідувач відділення відновлювального лікування Ярослав Бубес. — Можливості комплексу дозволяють надавати послуги одночасно 30 особам. Серед наших пацієнтів — ті, хто тільки-но повернувся з війни, страждає від захворювань периферичної нервової системи, остеохондрозів та ураження міжхребцевих дисків, а також від посттравматичних стресових та депресивних розладів.

Пацієнти стаціонару доставляються до цього відділення автотранспортом центру, а ті, хто проходить лікування в столичному госпіталі амбулаторно, приїжджають до комплексу самостійно за направленнями лікарів загальної практики поліклініки госпіталю.

Базу для відділення від Нацбанку оборонному відомству передали майже укомплектованим, столичний госпіталь додатково закупив кардіограф, дефібрилятор, декілька апаратів «Біоптрон», магніт, д’арсонваль.

Родзинкою комплексу є великий плавальний басейн на 25 метрів із чотирма доріжками. Лікарі кажуть, що саме він найбільше подобається пацієнтам. Є й малий — для проведення гідрокінезотерапії. Обидва басейни з підігрівом, фільтрацією та очищенням води шляхом озонування. Поблизу — зона відпочинку з двома саунами, тренажерний зал, де працюють із пацієнтами інструктори-реабілітологи.

Працює тут і солярій, який використовують не тільки за прямим призначенням, для засмаги, але й для лікування вроджених хвороб шкіри, таких як вітіліго та псоріаз. При цьому особливим попитом серед бійців користуються масажні послуги. Біля басейнів працюють два кабінети, де проводиться мануальний (ручний) та механічний масаж — із застосуванням механічного комплексу «Нуга-Бест», який витягує хребет, лікує прогріванням з ультрачервоним випромінюванням, покращує роботу кровоносної системи тощо. Як зауважують лікарі, вже через кілька сеансів пацієнти помічають покращення.

5525_p_16_img_1— Ми радимо проходити оздоровлення в нашому комплексі два рази на рік курсом не менше десяти сеансів, адже періодично організм має відпочивати від стресів і потребує часу на відновлення. Всі військові, які приїжджають до нас, дуже втомлені. Здебільшого тривалий час вони не приділяли належної уваги своєму здоров’ю, страждають від високого тиску та головного болю. Спостерігаю в багатьох ознаки посттравматичного синдрому. Я зустрічаю їх із посмішкою, бо це мої найперші ліки, — говорить лікар-терапевт Людмила Коваль. — Запам’яталася мені одна моя пацієнтка, до речі, також медик, яка приїхала до нас на лікування у страшенній депресії. Ми не раз розмовляли з нею про війну, про душевний біль і, ви знаєте, вона з часом нормалізувалася. Все ж таки наш секрет лікування не лише в медичному підході. Головне — турботливе ставлення до пацієнта як до близької людини.

У сучасно обладнаній тренажерній залі помічаю хлопця, який, долаючи біль, старанно виконує фізичні вправи. Це колишній спортсмен, а нині сержант контрактної служби Павло Гончар, який приїхав на лікування до госпіталю із Рівного. Служба в АТО також позначилася на його здоров’ї — хлопець відчуває сильний біль у хребті.

— Я не уявляв, що матиму можливість пройти реабілітацію за таких умов. Плавання в басейні, сауна, розтяжка — усе це в комплексі дає відмінний результат, я вже відчуваю покращення. Інструктор підказав мені набір вправ і розрахував правильні навантаження. Ви знаєте, навіть настрій покращився, — посміхаючись, говорить хлопець. — Добре, що хоча б на деякий час можна забути про біль. Із таким ставленням до бійців відчуваєш, що ти — людина. Ми віддаємо на війні своє здоров’я, а тут нам віддають пошану належним обслуговуванням та увагою. Так і повинно бути.

Серед пацієнтів комплексу бачу жінку, яка в фітобарі п’є чай, відпочиваючи після процедур. Ольга — санітарний лікар, також учасник АТО.

— Мені тут подобається. В такі миті цінуєш життя. Але подумки я часто повертаюсь на війну, — зізнається Ольга. — Після війни неодмінно має бути психологічне відновлення, відпочинок для душі. Обов’язково звертайтеся до лікарів, не терпіть фізичний і душевний біль.

Напишіть відгук