Проект «Рука допомоги»: можливості для малозабезпечених сімей

0

Пілотний проект «Рука допомоги», який впроваджується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, має на меті апробацію механізмів виведення людей зі стану бідності шляхом сприяння у працевлаштуванні, залученні до громадських робіт або започаткуванні власної справи. Проект реалізується у трьох областях: Львівській, Полтавській та Харківській. За підсумками реалізації пілотного проекту, який завершиться у 2018 році, буде розроблений законопроект по розповсюдженню успішного досвіду на всю територію України. Очікується, що запровадження нових механізмів дозволить суттєво знизити рівень безробіття в країні, зменшити соціальну напругу та створити нові робочі місця.

За додатковою інформацією звертайтесь за тел.:098-876-99-56; e-mail: rukadopomogy17@gmail.com.

Львівщина

На Львівщині ще четверо учасників проекту «Рука допомоги» отримали 250 тисяч гривень фінансової допомоги на започаткування власного бізнесу.

Так, завдяки проекту у Мостиcькому районі з’явиться перше підприємство — виробник курячих яєць. Вчорашній малозабезпечений Богдан Березницький стане господарем міні-птахофабрики, де вирощуватиме курей особливої породи «Леман». Ще одна учасниця проекту Катерина Новицька відкриє творчу крамницю, де продаватиме картини, сувеніри, ікони та вишивки власного виробництва.

Нагадаємо, станом на сьогодні вже вісім учасників проекту зі Львівської області отримали фінансову допомогу на стартапи на загальну суму 375 тисяч гривень. Нові робочі місця вже отримала 121 особа, серед них: перукарі, страхові агенти, менеджери, психологи та охоронці. А 21 охочий брав участь у громадських роботах, займаються благоустроєм території та інформуванням населення про порядок отримання субсидій.

Полтавщина

Члени комісії розглянули 4 бізнес плани: «Виробництво рослинного молока», « Виробництво шоколаду», «Виробництво та реалізація гранітних пам’ятників», «Виготовлення та продаж футболок».

Як розповіла директор обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва, всі, хто захистив свої ідеї отримають безпроцентну фінансову допомогу – 64 тисячі грн.

«У нашій області, як і трьох інших відпрацьовується механізм, як не давати кошти аби підтримати людину у повсякденному побуті, а як допомогти ці кошти заробити тим сім’ям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. І є три напрямки реалізації проекту. Люди можуть отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу до 67 тисяч гривень на створення бізнесу, влаштуватися на роботу, безкоштовно отримавши профільну освіту, або заробити на громадських роботах», – розповіла Катерина Клавдієва.

Харківщина

У Харківській області9 учасникам проекту «Рука допомоги» надано фінансову підтримку на загальну суму 551 тис. грн. на закупівлю обладнання та матеріалів для ведення бізнесу. На ці гроші непрацюючі працездатні особи з числа членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщені особи, що беруть участь у проекті, закуповують обладнання та матеріали для відновлення виробництва промислового прального обладнання, виготовлення меблів, продуктів харчування, одягу під власним брендом та вирощування  екологічно чистих овочів.

Крім того, у рамках проекту «Рука допомоги», який реалізується Міністерством соціальної політики України за підтримки Світового банку, 199 безробітних та шукачів роботи Харківської області вже влаштувалися на нову роботу, а 128 — взяли участь у громадських роботах.

Заступник директора Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих повідомив, що невдовзі ще дев’ять учасників проекту отримають фінансову допомогу.

«Ми вже зробили другу заявку та очікуємо найближчим часом отримати гроші з бюджету для закупівлі обладнання ще дев’ятьом учасникам проекту. Ці люди успішно захистили свої бізнес-плани перед комісією облдержадміністрації та зареєструвалися як підприємці. Одразу після отримання обладнання їх підприємства почнуть працювати, створюючи нові робочі місця для жителів Харківщини», — сказав А.Толстих.

Напишіть відгук