“Імпульс” “Укроборонпрому” – як працює унікальне підприємство боєприпасної галузі України – фото- та відеорепортаж

0

КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс”, який входить до складу ДК “Укроборонпром”, є унікальним підприємством для України та одним з небагатьох у всьому світі, яке у замкнутому циклі виготовляє детонатори, капсулі та інші елементи для різних видів боєприпасів, від звичайних патронів до далекобійних ракет типу “земля-земля”.

Саме це підприємство є однією з головних складових у програмі створення повного циклу українського виробництва боєприпасів різних видів. Окрім того, тільки на “Імпульсі” в Україні виробляються засоби ініціювання вибухових речовин для проведення підривних робіт у гірничодобувної промисловості, без яких неможливо уявити сучасне видобування корисних копалин.

Прес-служба “Укроборонпрому” підготувала спеціальний матеріал про “Шосткинський казенний завод “Імпульс”, який у наступному році відсвяткує своє 170-річчя.

Унікальні рішення

Будь-який снаряд, чи вибухівка, якими б потужними вони не були, не спрацюють без детонаторів, будь-який патрон не вистрілить без капсуля. І “Шосткинський казенний завод “Імпульс” є єдиним підприємством в Україні, а також одним з небагатьох у світі, який виробляє цю продукцію. При цьому технології виробництва таких вибухонебезпечних виробів вимагають спеціального обладнання, надсуворих норм забезпечення безпеки, постійного контролю якості та кваліфікованих працівників.

І для вирішення цих задач на “Імпульсі” організовано повний комплекс заходів. Наприклад, основу виробничих  потужностей складає  нестандартне устаткування, більшість з якого завод виготовляє самостійно. А від якості інструменту, устаткування і остащення залежіить 80% якості продукції.

Для організації безпеки всі процеси проходять у спеціально спроектованих приміщеннях, які мають витримати навіть потужний вибух. Для цього деякі цехи розділені переборками зі спеціального бетону товщиною біля одного метру, броньовані двері можуть важити сотні кілограм, а фахівці працюють за спеціальним захистом.

А найбільш небезпечні процеси, наприклад, виготовлення надчутливої вибухівки, яка використовується у детонаторах, проходять взагалі у автоматичному режимі, де людина лише дистанційно спостерігає та керує процесом за допомогою спеціального пульту.

“Шосткинський казенний завод “Імпульс” постійно доводить якість своєї продукції та виробничих процесів. Завод отримав сертифікат якості ISO 9001:2008 та має сертифікати відповідності продукції стандартам Євросоюзу. “Імпульс” постійний переможець Всеукраінського конкурсу якості “100 кращих товарів України”.

Для контролю якості, на підприємстві працюють власні випробувальні стенди де вибухонебезпечна продукція проходить повний цикл тестів у надкритичних умовах, починаючи від екстремальних температур та вологості, до вібрацій та ударних навантажень. За результатами випробувань   приймається рішення про відповідність продукції високим стандартам безпеки та якості.

“Такі технології, якими володіє Україна в особі “Казенного заводу” Імпульс “- це унікальні технології. За своєю відповідальністю, направленості і за своїм вкладом в обороноздатність країни. І завод” Імпульс “працює в інтересах держави, в інтересах обороноздатності України”, – прокоментував директор підприємства Євген Чернов.

Інновації та партнерство 

“Шосткинський казенний завод “Імпульс” є важливою ланкою оборонно-промислового комплексу України, співпрацюючи у багатьох проектах з іншими провідними підприємствами “Укроборонпрому”, включаючи “ДККБ “Луч”, ДАХК “Артем” та НПК “Прогрес” та  інші, які виробляють ракетне озброєння та високоточні боєприпаси.

На “Імпульсі” випускаються комплектуючи для протитанкових комплексів “Стугна” та “Корсар”, високоточного снаряду “Квітник”, завод активно залучений до програми створення “ракетного щита України”. Підприємство лише за останні роки освоїло більше 16 елементів для вогневих ланцюгів боєприпасів, а ще 12 зараз знаходяться на стадії відпрацювання та освоєння.

Необхідно відмітити, що однією з головних умов створення замкнутого циклу виробництва боєприпасів в Україні є саме продукція заводу “Імпульс”, який випускає засоби ініціювання, без яких неможливо здійснити постріл та забезпечити детонацію снаряду при його влучанні у ціль. І для реалізації цієї програми на “Імпульсі” існують всі елементи виробництва, включаючи високопродуктивне виготовлення багатьох найменувань капсулів-запалювачів та капсулів-детонаторів для стрілецький та артилерійських систем.

“Імпульс” проводить активну роботу у рамках міжнародного співробітництва, працюючи з цілим рядом компаній з країн-членів НАТО у сфері виготовлення спецвиробів. А також працює над реалізацією проектів у рамках кооперації  як з державним так і з приватним секторами української оборонної промисловості.

Окрім того, підприємство відіграє значну роль на міжнародному ринку виробництва засобів ініціювання у гірничодобувної промисловості, експортуючи у країни Євросоюзу свою продукцію.

“Зараз у нас прорив в торгових відносинах з Євросоюзом. В першу чергу завдяки тому, що ми ще в 2008 році сертифікували більшу частину нашої продукції за вимогами ЄС. Наприклад, одна з провідних європейських компаній, яка забезпечує до 60% світового виробництва засобів ініціювання вибуху, саме у нас купує продукцію для проведення вибухових робіт на шахтах з видобутку сланцю”, – додав директор заводу Євген Чернов.

“Імпульс” для Шостки

КП “Шосткинський казенний завод “Імпульс” є бюджетоутворюючим підприємством міста Шостка, Сумської області, будучи самим великим платником податків до бюджету міста. За 2016 рік підприємство сплатило до бюджетів всіх рівнів 51,7 млн грн податків, а за  9 місяців 2017 року – вже 53,8 млн грн.  Ці податки були сплачені завдяки активній роботі підприємства, яке у 2016 році реалізувало продукції на 321,5 млн грн, а за 9 місяців цього року – на 354,2 млн грн.

Окрім того, завдяки активним заходам з впровадження технологічних рішень вдалось досягти значного заощадження енергоресурсів, в першу чергу – природного газу. Якщо у 2003 році “Імпульс” споживав 8,1 млн м3 газу, то зараз у чотири рази менше – 2,2 млн м3. А випуск продукції збільшено майже у 10 разів. До того ж, споживання газу за опалення підприємства у сезон 2016-2017 років склало лише 0,8 млн м3.  Таким чином, лише заходи із зменшень  витрат на опалення дозволили підприємству зекономити мільйони гривень, направивши їх у розбудову виробництва та підвищення заробітної платні.

Напишіть відгук