На 1,6 млн доларів штучної шкіри передав американський професор для поранених українських військовослужбовців

0

Професор Гарвардської медичної школи із Бостона (США), ініціатор і керівник українсько-американського соціального проекту «Проти опіків» Геннадій Фузайлов передав Україні благодійну допомогу на суму 1,6 млн. доларів (майже 45 млн. грн) у вигляді штучної шкіри виробництва компанії Integra.

Це біологічне синтетичне покриття використовується для пересадки шкіри, у першу чергу, внаслідок опіків. Також її можна застосовувати під час проведення реконструктивної хірургії пошкоджень тіла.

З цієї нагоди у Львівському прес-клубі відбулася прес-конференція, під час якої Геннадій Фузайлов відповідав на запитання із Бостона через онлайн-зв’язок. У заході також взяли участь координатори проекту «Проти опіків» Мирослава Децик, журналіст-волонтер Ксенія Клим та начальник хірургічного відділення Військово-медичного клінічного центру Західного регіону підполковник медичної служби Віктор Ловга.

За словами Геннадія Фузайлова, штучна шкіра надаватиметься адресно конкретним пацієнтам, як її потребують. При цьому пріоритетним є надання допомоги військовослужбовцям, які отримали важкі поранення під час виконання завдань у районі проведення антитерористичної операції.

Він наголосив, що готовий надавати українським медикам консультації і проводити майстер-класи. Крім того, професор планує проводити персональні консультації з кожним майбутнім пацієнтом, аби спільно з іншими бостонськими медиками впевнитись, що цій людині препарат дійсно допоможе.

Підполковник медичної служби Віктор Ловга зазначив, що українські військові медики готові активно співпрацювати з американськими колегами щодо застосування американської «штучної шкіри» у своїй практиці.

Напишіть відгук