Що робити добровольцям, щоб отримати статус учасника бойових дій?

0
Юридична сотня повідомляє:

Марія Берлінська, після зустрічі з міністром оборони Стeпаном Полтораком, підняла питання надання статусу всім добровольцям. Для цього треба списки.
До нас Марія звернулася допомогти з організацією процесу зі збору таких списків.
Процедура така:
1) Якщо Ви доброволець, заповніть анкету за посиланням (якщо щось не ясно телефонуйте 0800 308 100, будні з 9.00 до 18.00);
2) Списки передаються через Anna Demydenko та Marta Schulz на командирів відповідних батальонів для перевірки та уточнення участі особи;
3) В разі підтвердження, з особою зв’яжуться для підготовки пакету документів;
4) До кінця грудня Марія Берлінська разом з нашою ініціативною групою передасть всі дані Міністру Оборони України Степан Полторак.
Хоча закон не передбачає статусу для добровольців, які воювали в батальйонах, які не увійшли до складу ЗСУ чи інших державних силових структур. МОУ може на Кабміні порушити питання про подання урядового законопроекту для остаточного вирішення питання добровольців. А для цього треба списки. Міністр може довести інформацію до Президента, який в свою чергу може подати до Верховної Ради власний законопроект про добровольців і зробити його пріоритетним.

Від себе додамо, що перспективи вирішення питання добровольців залишаються досить туманними. Досі відсутня політична воля, щоб визначити механізм вирішення проблеми системно.
Анкета тут: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdkzFd3wBtotUgG6rnWsjp-y-_AIFf1GoUQ-CFE4XvpXChnBg/viewform

Напишіть відгук